Zakup soczewek kontaktowych w USA

Pozostałe Wszystkie

Informacja dla posiadaczy soczewek kontaktowych. Jak wyjeżdżacie do USA, zróbcie sobie zapas na cały pobyt, ponieważ w USA soczewki kupicie tylko na receptę.

W Polsce soczewki można kupić w wielu punktach, nie posiadając recepty. W USA natomiast, żeby kupić soczewki trzeba mieć receptę od lekarza. Wizyta u lekarza, wypisanie recepty + zakup soczewek może się okazać bardzo dużym wydatkiem. Koszt soczewek w Polsce (jak się dobrze poszuka) jest niższy niż w USA i nie potrzeba recepty. Dlatego warto zrobić zapas i wziąć je ze sobą.

Dobra informacja dotyczy natomiast płynu do soczewek. Tego nie woźcie z Polski, szkoda miejsca w bagażu i pieniędzy. Płyny tutaj są ogólnie dostępne (w każdym większym sklepie) i są naprawdę tanie. Mi się udało kupić płyn za niecałe 3 dolary. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *