Badania i szczepienia wymagane przy zapisie do szkoły podstawowej

Edukacja Opieka zdrowotna Wszystkie

Dzisiaj byliśmy z naszym synkiem na badaniach wymaganych przy zapisie do szkoły podstawowej. Oprócz tego musiał przyjąć jedno szczepienie…

Szczepienia

Badania były bardzo ogólne: wzrost, waga, wzrok. Pani doktor osłuchała go stetoskopem, zajrzała do buzi, gardła itp. Najwięcej czasu zajęło nam wypełnianie masy dokumentów, w których musieliśmy podać informacje typu: na co choruje nasze dziecko, czy ma alergię, czy w rodzinie są jakieś choroby (jeśli tak to jakie i kto choruje) itp.

Ciekawi byliśmy jakie szczepienia będzie musiał przyjąć. Okazało się, że na szczęście tylko jedno i to takie, które i tak by przyjął w Polsce po ukończeniu 9 roku życia, a mianowicie drugą dawkę MMR (odra, świnka i różyczka). Wszystko dzięki temu, że mieliśmy ze sobą wszelkie dokumenty (z przychodni z Polski, książeczkę zdrowia, itp.), w których było wszystko dokładnie potwierdzone.

Badania kosztowały nas 35 dolarów razem ze szczepieniami. :)

W poniedziałek wybieramy się z kompletem dokumentów do szkoły.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

9 komentarze do “Badania i szczepienia wymagane przy zapisie do szkoły podstawowej

 1. My(dorośli ) mamy wszystkie szczepienia zgodnie z kartą szczepień. Zrobiliśmy jeszcze WZW i tezec.Ciekawi mnie czy to wystarczy, czy zleca nam na badaniach jeszcze jakieś dodatkowe ?

  1. Bonia, najlepiej jak zadzwonicie do przychodni, w której będziecie mieli badania i zapytacie. My tak zrobiliśmy i uzyskaliśmy wszelkie potrzebne nam informacje. :)

 2. Czy to standard że lekarz na badaniach przed rozmową w ambasadzie przepisuje polską kartę szczepień na amerykańską ? Czy należy o to poprosić? Wiem że w USA wymagają szczepienia na ospę, nasz syn “przechorował ” już ospę , jak to udowodnić przy zapisie do szkoły w USa

  1. Chyba standard. :) Nam przepisał, nie musieliśmy o to prosić. Z tą ospą to szczerze nie wiem, ale wydaje mi się, że jak macie w polskiej książeczce, że przeszedł ospę to powinno być ok.

 3. Czy można prosić trochę więcej informacji na temat szczepień? Obecnie jesteśmy z rodziną w trakcie przygotowań do przeprowadzki do Tampy i wiemy już jakie musimy mieć szczepienia dla naszych dzieci do szkoły. Zastanawia nas jednak jak lekarz będzie w stanie potwierdzić odbycie wymaganych szczepień (mamy już wszystkie zrobione w Polsce). Czy honorują oni polskie książeczki zdrowia/ karty szczepień czy należy mieć ze sobą tłumaczenie przysięgłe tych dokumentów?
  Pozdrawiam

  1. My swoje szczepienia mieliśmy przepisane na amerykańską kartę szczepień. W związku z wygraną w loterii, przed spotkaniem w ambasadzie musieliśmy odbyć badania lekarskie, podczas których lekarz przepisał nam szczepienia. Szczerze to nie wiem, czy oni honorują polskie karty szczepień. My mieliśmy ze sobą tę na amerykańskim formularzu. Nasz syn miał tutaj przed szkołą robione tylko jedno szczepienie, to, które i tak niedługo miałby w Polsce. Pozdrawiamy! :)

   1. Witam. Czy szczepienia są obowiązkowe? Ja żyję z żoną i 3 dzieci (od 4l.do 3mies) w UK od 3 lat i nie szczepilismy i nie chcemy. Myslimy byc moze o przyloci do USA. Czy da sie wypelnic jakis dokument by nie szczepic a zeby dziecko poszlo do szkoly?

    1. Szczepienia są obowiązkowe, ale podobno są wyjątki, kiedy można ich uniknąć. Niestety ja nie znam szczegółów, najlepiej dowiadywać się już na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *