St. Pete Pier w St. Petersburgu na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Niedawno odnowiony St. Pete Pier to miejsce idealne na spędzenie wolnego czasu. Plaża, plac zabaw, restauracje czy fontanna dla dzieci to tylko niektóre atrakcje, jakie oferuje.

W piątek 11 grudnia po przysiędze na obywatelstwo, postanowiliśmy jechać w jakieś fajne miejsce, żeby uczcić to wydarzenie. A ponieważ lubimy spędzać czas na powietrzu, stwierdziliśmy, że w końcu warto byłoby zobaczyć odnowiony St. Pete Pier w St. Petersburgu. Pamiętam jak byliśmy w tym miejscu parę lat temu, kiedy było to zupełnie inne miejsce. Teraz można tutaj naprawdę fajnie spędzić cały dzień

Każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogą pojeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze, pobawić się na placu zabaw czy skorzystać z dziecięcej fontanny. Ci co lubią czytać, mogą usiąść na jednym z kolorowych leżaków, które są porozstawiane w różnych miejscach, m.in. na plaży. Dla wędkarzy na końcu molo znajduje się idealne miejsce do łowienia ryb. No i jak przystało na tego typu miejsca, również i tutaj można coś przekąsić w jednej z kilku restauracji.

Z molo roztacza się piękny widok na skyline St. Pete… Na molo nie brakuje również sztuki. Instalacja zrobiona z sieci zwana “Bending Arc” (widoczna na ostatnich zdjęciach poniżej) podobno niesamowicie wygląda na wietrze. Nie mieliśmy okazji tego zobaczyć, bo akurat nie wiało, ale nawet bez wiatru wyglądała niesamowicie.

Na St. Pete Pier znajduje się też pomnik “Benoist Exhibit”. Jest to samolot Benoist, którym 1 stycznia 1914 roku dokonał lotu z St. Pete do Tampy i z powrotem pilot Tony Jannus. Był to pierwszy komercyjny lot w USA i jego jedynym pasażerem był burmistrz St. Pete Abe Pheil, który zapłacił za lot $400. Dzisiaj to może nie jakaś astronomiczna suma za taki lot, ale wtedy było to naprawdę dużo. Pomnik znajduje się w tym samym miejscu, gdzie kiedyś znajdował się hangar, z którego odbył się ten lot.

Na St. Pete Pier znajduje się również m.in. centrum edukacyjne dla całej rodziny zwane Tampa Bay Watch Discovery Center. Tym razem brakowało nam czasu, żeby je zobaczyć, ale na pewno kiedyś się tam wybierzemy.

Jak już podczas pobytu na molo zgłodniejecie, miłośnikom pizzy polecamy pizzę prosto z pieca w Spa Beach Bistro.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o St. Pete Pier, wejdźcie na stpetepier.org. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku i poniższych zdjęć. A jak będziecie w okolicy St. Pete na Florydzie, koniecznie wybierzcie się na to słynne molo.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *