Muzeum Salvadora Dali w St. Pete

Ciekawe miejsca Wszystkie

W St. Pete, czyli oficjalnie florydzkim St. Petersburgu, znajduje się jedno z najciekawszych muzeów w jakich byłam do tej pory na Florydzie. :) Coś innego, coś nietypowego, przedstawionego w nietypowy sposób. :)

[Not a valid template]

Salvador Dali (1904-1989) urodził się i zmarł w Hiszpanii. Jest to jeden z najsłynniejszych artystów wszechczasów i jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób XX wieku. Stworzył on szeroką kolekcję prac zarazem szokujących i znakomitych.

Muzeum Salvadora Dali w St. Petersburgu posiada największą kolekcję dzieł tego artysty poza Europą od jego prac z czasów studenckich, przez prace surrealistyczne aż do jego późnych dzieł.

Nie jest to typowe muzeum, gdzie chodzi się i ogląda dzieła, zastanawiając się często, co autor miał na myśli je tworząc. Tutaj każdy zwiedzający ma dostęp do telefonu ze słuchawkami z zainstalowaną specjalną aplikacją. Dzięki temu, stojąc przed danym dziełem, można sobie włączyć jego opis i na bieżąco dowiadywać się, co się w nim ukrywa.

Jedni Salvadora Dali uwielbiają, inni za nim nie przepadają, ale jedno jest pewne, to muzeum trzeba odwiedzić. :) Nie tylko ze względu na dzieła, które znajdują się w środku, ale również ze względu na jego zewnetrzną architekturę. Przed muzeum znajduje się m.in. labirynt (który chcieliśmy przejść, ale zaczęło padać, co widać na filmiku), drzewo życzeń (wish tree), do którego przyczepia się opaski (będące wcześniej dowodem wykupienia biletu) z napisanym przez siebie życzeniem, czy słynna powykrzywiana ławeczka…

Zwiedzanie muzeum można połączyć ze spacerem wzdłuż ulicy Bayshore Dr, gdzie znajduje się m.in. stadion piłkarski czy port jachtowy… A jeśli chcecie sobie zrobić “dzień muzeów”, można do Muzeum Salvadora Dali dodać Museum of Fine Arts, o którym pisaliśmy na https://kierunekfloryda.com/museum-of-fine-arts-w-st-pete i które znajduje się niedaleko. :)

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i poniższego filmiku, a tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Muzeum Salvadora Dali, zapraszamy na stronę oficjalną thedali.org

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *