Sarasota Art Museum – muzeum w budynku dawnego liceum

Ciekawe miejsca Sarasota Wszystkie

Sarasota Art Museum zostało otwarte w grudniu 2019 roku. Znajduje się w dawnym budynku Sarasota High School tuż przy jednej z głównych ulic w Sarasocie, Tamiami Trail.

Budynek ten został ukończony w 1927 roku i przez wiele lat służył uczniom sarasockiego liceum. W 1996 roku został zamknięty, a uczniowie rozpoczęli naukę w nowym budynku znajdującym się tuż za nim. Przez wiele lat stał pusty i groziła mu nawet rozbiórka. Na szczęście znaleźli się darczyńcy, którzy przyczynili się do renowacji budynku i otwarcia go ponownie, tym razem jako muzeum.

Muzeum to należy do Ringling College of Art + Design. To nie jest zwykłe muzeum ze stałą ekspozycją. Znajdują się w nim wystawy czasowe. Dlatego zanim się do niego wybierzecie, warto sprawdzić na stronie internetowej, jakie aktualnie wystawy są w nim dostępne.

Nam się udało wybrać do tego muzeum ze znajomymi w ostatnią niedzielę czerwca, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca wstęp jest darmowy! Warto z tego korzystać, szczególnie jak się mieszka w Sarasocie.

Samo zwiedzanie muzeum nie zabiera dużo czasu. Myślę, że ok. 2h wystarczy. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym muzeum i sprawdzić jakie obecnie znajdują się w nim ekspozycje, odwiedźcie oficjalną stronę www.sarasotaartmuseum.org. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku poniższych zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *