Museum of Fine Arts w St. Pete

Ciekawe miejsca Wszystkie

W jednym z ostatnich artykułów pisaliśmy o St. Pete na Florydzie, gdzie m.in. odwiedziliśmy Museum of Fine Arts. Muzeum naprawdę warte zobaczenia…

[Not a valid template]

Museum of Fine Arts (w skrócie MFA) to zbiór tysięcy obiektów, obejmujący 5000 lat cywilizacji. Przeróżne ekspozycje, te zarówno z czasów antycznych jak i te najnowsze rozmieszczone są w pięknych salach przypominających europejskie muzea, które wcześniej zwiedziliśmy. Kolekcja w muzeum obejmuje m.in. arcydzieła Monet’a, O’Keeffe’a, De Koonig’a, Rauschenberg’a czy Whistler’a. W muzeum znajduje się również ogród z przepięknymi rzeźbami.

Muzeum to zostało założone przez Margaret Acheson Stuart (1896-1980). Otwarte zostało dla publiczności w 1965 roku. Celem muzeum jest dostarczanie każdemu doskonałej sztuki.

Moim zdaniem cel ten został osiągnięty. Muzeum naprawdę robi wrażenie, dlatego każdego, kto będzie miał okazję, zachęcamy do zarezerwowania chociaż 2 godzin na odwiedzenie tego miejsca.

A ci, którzy posiadają kartę Bank of America, mogą zwiedzić to muzeum za darmo w każdy pierwszy weekend miesiąca. Więcej informacji o tej promocji znajdziecie na stronie about.bankofamerica.com/en-us/global-impact/arts-and-culture/partners.html

Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej na temat muzeum Fine Arts, zapraszamy na oficjalną stronę mfastpete.org

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz poniższego krótkiego filmiku.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *