Saint Petersburg na Florydzie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Saint Petersburg kojarzy się zapewne większości z Was z pięknym, drugim co do wielkości miastem w Rosji. Na Florydzie jednak mamy swój Saint Petersburg zlokalizowany zaraz obok Tampy. :)

Saint Petersburg (czy St. Petersburg), nazywany w skrócie St. Pete, to miasto nad Zatoką Tampa o liczbie ludności prawie 250 tys. osób. Jeden z założycieli St. Pete, Peter Demens, spędził dużą część dzieciństwa w St. Petersburgu w Rosji, stąd nazwa florydzkiego St. Petersburga.

My do St. Pete mamy niecałą godzinę. Byliśmy tam kilka razy, m.in na meczu baseballa czy piłki nożnej. Ostatnim razem postanowiliśmy wykonać dla Was trochę zdjęć i nagrać film.

Ogólnie St. Pete nie robi, przynajmniej na mnie, większego wrażenia. Wolę miasteczka położone nad samą Zatoką Meksykańską. Na pewno jednak jest kilka miejsc wartych zobaczenia.

W St. Pete na pewno trzeba odwiedzić słynne muzeum Salwadora Dali. (My nadal go nie odwiedziliśmy! Ale na pewno kiedyś to zrobimy i Wam to zrelacjonujemy.) Oprócz tego warto przejść się ulicą Bayshore Dr, przy porcie jachtowym i odwiedzić Museum of Fine Arts. To muzeum akurat odwiedziliśmy, o czym napiszemy w jednym z kolejnych artykułów. :)

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia naszego filmu oraz poniższych zdjęć z St. Petersburga. :)

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Saint Petersburg na Florydzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *