Spotkanie z gwiazdami w Madame Tussauds w Orlando :)

Ciekawe miejsca Wszystkie

Ostatnio mieliśmy zaszczyt spotkać w jednym miejscu Donalda Trumpa, Baracka Obamę, Leonardo di Caprio, Angelinę Jolie itd. itd. :)

[Not a valid template]

Pamiętam jak kiedyś byłam na wystawie figur woskowych w Zakopanem. Pamiętam, że mi się podobało, ale szczegółów już nie mogę sobie przypomnieć. Było to tak dawno temu…

Na Florydzie mamy szczęście, że w Orlando (2 godziny drogi od nas) mamy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. W jeden z ostatnich weekendów udało nam się odwiedzić to miejsce.

Muzeum podzielone jest na 8 części:

1. History and Leaders –  gdzie znajdziecie m.in. byłego i obecnego prezydenta USA

2. Culture – tutaj będziecie mogli sobie zrobić zdjęcie m.in. ze Stevem Jobsem czy Albertem Einsteinem

3. Authentic History – w części tej zobaczycie m.in. jak wykonywane są figury woskowe

4. Sports – tutaj przywitają Was m.in. David Beckham czy Serena Williams

5. Music – same gwiazdy, m.in. Michael Jackson, Taylor Swift czy Ricki Martin

6. TV Studio – w miejscu tym spotkanie rodzinkę Shrek’a czy Marylin Monroe

7. Film i 8. A-List Party – jak sama nazwa wskazuje, znajdziecie tutaj gwiazdy filmu: Brada Pitta, Angelinę Jolie i innych. Będziecie mogli sami na chwilę poczuć się jak gwiazdy. :)

Cała wycieczka przez wszystkie części muzeum może zająć ok. jednej godziny (zależy ile czasu poświęca się na zdjęcia z ulubionymi postaciami). :) Warto zamówić wcześniej bilety online: jest taniej i nie trzeba czekać w kolejce za biletami. :) Czego nie warto robić, to śledzić w Internecie dokładnie jakie są postacie, jak wyglądają itp. Jak to zrobicie, wtedy na miejscu nie będzie już wielu fajnych niespodzianek. :) Dlatego też wybraliśmy dla Was tylko część spośród gwiazd, które widzieliśmy. Jeśli jednak jesteście ciekawi jak wyglądają inne i co jeszcze dokładnie można zobaczyć w tym miejscu, możecie odwiedzić stronę oficjalną muzeum www.madametussauds.com/orlando/en

Zaznaczamy, że niestety nie wszystkie figury oddają dokładnie rzeczywistość. Według nas niektóre były zbyt “drobne”, czy twarz nie do końca była taka jaka powinna być. Ale ocenę poszczególnych figur pozostawiamy Wam.

Jak będziecie mieli okazję, naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Dla tych, co lubią oceanaria czy akwaria, obok znajduje się Sea Life Orlando Aquarium. My już tego typu akwariów odwiedziliśmy kilka, dlatego zrezygnowaliśmy z możliwości odwiedzenia kolejnego. ;)

Zaraz obok muzeum znajduje się również Orlando Eye (na poniższym zdjęciu). W momencie kiedy my tam byliśmy, nie dość, że było pochmurno (co nie sprzyja zdjęciom), to jeszcze była naprawdę duża kolejka. Chyba z tej atrakcji trzeba skorzystać w mniej uczęszczanym momencie. :)

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Orlando Eye

 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *