Strona główna > Edukacja > Polskie szkoły na Florydzie

Polskie szkoły na Florydzie

W kategorii:Edukacja     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2016

Rodzice, którzy przeprowadzają się z Polski na Florydę nie muszą rezygnować z polskiej edukacji dla swoich dzieci. Mogą zapisać dziecko do sobotniej polskiej szkoły. :)

Polskie szkoły są zlokalizowane w różnych miejscach na Florydzie. Ich listę możecie znaleźć na kierunekfloryda.com/polonia-na-florydzie. Chcielibyśmy Wam trochę opisać jak działa taka szkoła na przykładzie Polskiej Sobotniej Szkoły w Sarasocie.

Nauka w szkole odbywa się na czterech poziomach: przedszkolnym, podstawowym, średnim i wyższym.

Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 9.30 do 1.00. Dzieci uczą się jęz. polskiego w mowie i piśmie, geografii i historii Polski, poznają polskie tradycje. W klasie przedszkolnej uczą się alfabetu, śpiewają, rysują, uczą się nazw miesięcy, tygodni, wykonują różne prace plastyczne itp. Na poziomie podstawowym czytają z elementarza, uczą się piosenek, wierszyków, uczą się pisać, malują itp. Starsze klasy uczą się zasad ortografii, historii i geografii Polski.

Dzieci w trakcie zajęć przygotowują się również często do różnych przedstawień, np. Jasełek czy Dnia Mamy i Taty.

Zajęcia odbywają się w salach wynajmowanych w budynku kościoła. Sale te są specjalnie przystosowane do lekcji, zarówno dla dzieci starszych jak i tych najmłodszych, przedszkolnych. Dzieci mają plac zabaw, gdzie spędzają czas w przerwie między zajęciami. Oprócz tego jest sala audytoryjna, gdzie odbywają się różne uroczystości.

Szkoła dla swoich absolwentów (tych, którzy skończyli high school i zaczynają studia) przeznacza stypendium.

Dwa razy w roku, w lutym i październiku organizowane jest przy szkole ognisko, na którym sprzedawane jest polskie jedzenie. Zebrane pieniądze zasilają skromny budżet szkoły.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o Polskiej Sobotniej Szkole w Sarasocie, zapraszamy na stronę www.polskasobotniaszkola.com

Dziękujemy Asi za pomoc w napisaniu tego artykułu. :)

 


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: , ,

Odpowiedzi 2 - “Polskie szkoły na Florydzie”

  1. Emilia

    Czy w Sarasocie sa polskie koscioly lub msza po polsku? Planujemy z mezem wycieczke na Floryde i mozliwa przeprowadzke. Milo wiedziec ze jest tez w Sarasocie polska szkola.

  2. Karolina

    Witaj Emilia. Tak, w Sarasocie są odprawiane Msze Św. po polsku w Church of the Incarnation, w 1. i 3. niedzielę miesiąca o 1.30 p.m., 2929 Bee Ridge Rd, http://www.incarnationchurch.org Pozdrawiam!

Dodaj komentarz