Polskie szkoły na Florydzie

Edukacja Wszystkie

Rodzice, którzy przeprowadzają się z Polski na Florydę nie muszą rezygnować z polskiej edukacji dla swoich dzieci. Mogą zapisać dziecko do sobotniej polskiej szkoły. :)

Polskie szkoły są zlokalizowane w różnych miejscach na Florydzie. Ich listę możecie znaleźć na kierunekfloryda.com/polonia-na-florydzie. Chcielibyśmy Wam trochę opisać jak działa taka szkoła na przykładzie Polskiej Sobotniej Szkoły w Sarasocie.

Nauka w szkole odbywa się na czterech poziomach: przedszkolnym, podstawowym, średnim i wyższym.

Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 9.30 do 1.00. Dzieci uczą się jęz. polskiego w mowie i piśmie, geografii i historii Polski, poznają polskie tradycje. W klasie przedszkolnej uczą się alfabetu, śpiewają, rysują, uczą się nazw miesięcy, tygodni, wykonują różne prace plastyczne itp. Na poziomie podstawowym czytają z elementarza, uczą się piosenek, wierszyków, uczą się pisać, malują itp. Starsze klasy uczą się zasad ortografii, historii i geografii Polski.

Dzieci w trakcie zajęć przygotowują się również często do różnych przedstawień, np. Jasełek czy Dnia Mamy i Taty.

Zajęcia odbywają się w salach wynajmowanych w budynku kościoła. Sale te są specjalnie przystosowane do lekcji, zarówno dla dzieci starszych jak i tych najmłodszych, przedszkolnych. Dzieci mają plac zabaw, gdzie spędzają czas w przerwie między zajęciami. Oprócz tego jest sala audytoryjna, gdzie odbywają się różne uroczystości.

Szkoła dla swoich absolwentów (tych, którzy skończyli high school i zaczynają studia) przeznacza stypendium.

Dwa razy w roku, w lutym i październiku organizowane jest przy szkole ognisko, na którym sprzedawane jest polskie jedzenie. Zebrane pieniądze zasilają skromny budżet szkoły.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o Polskiej Sobotniej Szkole w Sarasocie, zapraszamy na stronę www.polskasobotniaszkola.com

Dziękujemy Asi za pomoc w napisaniu tego artykułu. :)

 

Tagged
Karolina Moscicka
Mieszkam od ponad 5 lat w Sarasocie z moim mężem i 14-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

6 komentarze do “Polskie szkoły na Florydzie

 1. Dzień dobry ! Za tydzień przeprowadzam się do Miami i szukam szkoły polskiej dla mojego 5 letniego synka . Czy może mi ktoś pomoc ponieważ nie udaje mi się nic znaleźć w miami . Dziękuje serdecznie za pomoc .
  Joanna

 2. Czy w Sarasocie sa polskie koscioly lub msza po polsku? Planujemy z mezem wycieczke na Floryde i mozliwa przeprowadzke. Milo wiedziec ze jest tez w Sarasocie polska szkola.

  1. Witam, Czy są Polsko- amerykańskie szkoły dla dzieci dopiero zaczynających edukacje ( od poniedziałku do piątku) nie umiejących jeszcze języka angielskiego ?
   Nie interesuje mnie szkoła tylko w sobotę .
   Pozdrawiam
   Izabela

   1. Nie słyszałam o takich szkołach. Dzieci bardzo szybko uczą się angielskiego i mają pomoc ze strony nauczycieli. Nasz syn, jak tu przylecieliśmy, został od razu zakwalifikowany do programu ESOL. Codziennie przez godzinę miał zajęcia z angielskiego, na których nauczycielka pracowała z nim nad rzeczami, z którymi miał największy problem. W celu zakwalifikowania się do tego programu dzieci zdają testy, na podstawie których określa się właśnie, z czym mają największy problem (czytaniem, pisaniem, mówieniem). Proszę się w ogóle nie przejmować nieznajomością angielskiego u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.