Organizacje polonijne, szkoły, kościoły

Aktualna lista organizacji polonijnych, szkół i kościołów znajduje się w naszym katalogu na KierunekFloryda.com/polskiefirmy

 

Na Florydzie mieszka ok. pół miliona Polaków (tych legalnie przebywających). Dzięki tak dużej liczbie, można tutaj znaleźć wiele organizacji polonijnych. Są to np. stowarzyszenia polsko-amerykańskie, sobotnie szkoły czy kościoły, w których odprawiane są Msze Św. w jęz. polskim.

Stowarzyszenia polonijne są to często organizacje skupiające Polaków oraz Amerykanów polskiego pochodzenia. Zajmują się m.in. organizacją spotkań, imprez czy koncertów.

W polskich sobotnich szkołach dzieci uczą się polskiego języka, czytają polskie książki czy też występują w polskich przedstawieniach.

W wielu miejscach na Florydzie znajdują się kościoły, w których odprawiane są Msze Św. w jęz. polskim.

Poniżej przygotowaliśmy spis powyższych organizacji ponieważ wiemy, że dużo osób, które tutaj przyjeżdżają szukają tego typu informacji. Jeśli znajdziecie w poniższym spisie jakiś błąd lub znacie jeszcze jakąś organizację polonijną, której nie ma poniżej, prosimy o kontakt na www.KierunekFloryda.com/kontakt