Plan dnia w szkole podstawowej w 5 klasie

Edukacja Wszystkie

Ostatnio pisałam o planie roku szkolnego i obiecałam, że opiszę jak wygląda dzień w szkole u mojego syna. Zaznaczam, że nie wszystkie klasy mają identyczny plan, często nauczyciel sam sobie ustala, co robi najpierw, a co później. Różne klasy mają też przerwy na lunch i rozruch o różnych godzinach.

Zajęcia zaczynają się o godz. 8 rano. Dzieci mogą przyjść do klasy już od 7.30. O 8.00 nauczycielka włącza na tablicy multimedialnej szkolną telewizję. Najpierw wszyscy mówią Pledge of Alliegance (czyli Przysięgę na wierność sztandarowi), po czym dzieci w telewizji przekazują różne informacje, np. co będzie w danym dniu na lunch. Po ok. 10 minutach zaczynają się lekcje.

Zazwyczaj pierwsza jest matematyka, która trwa ok. godziny. Później dzieci idą do sali komputerowej na ok. pół godziny, gdzie pracują na programie I-Ready (rozwiązują różne zadania). Wracają do swojej sali na ok. 15 minut na matematykę.

O godz. 9.45 dzieci mają tzw. Recess (rozruch), czyli spędzają czas na dworze (jeśli pozwala na to pogoda). Grają w piłkę, koszykówkę, baseball, football itp. lub spędzają czas na placu zabaw.

O godz. 10.05 dzieci idą do kafeterii na lunch, który trwa pół godziny.

Po lunchu są zajęcia z nauki, czyli Science, które trwają do 11.40.

O 11.45 dzieci przechodzą do drugiej sali, gdzie mają zajęcia z jęz. angielskiego i Social Studies (czyli historia, geografia, biologia itp.). W trakcie tych zajęć dzieci mogą zjeść przekąskę przyniesioną z domu.

O godz. 1.40 po południu są zajęcia Specials. Codziennie jest inny przedmiot do wyboru z: WF, Plastyka, Muzyka, Nauka, Technologia.

Wszystkie zajęcia kończą się o 2.40. O tej godzinie dzieci są rozdzielane w różne miejsca. Część idzie na autobus, a część w miejsca, gdzie spod szkoły odbierają je rodzice, jeszcze inne zostają na zajęciach pozalekcyjnych.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

5 komentarze do “Plan dnia w szkole podstawowej w 5 klasie

  1. Kazdy moze zapisac dziecko na zajecia po szkole. Zajecia poza lekcyjnie jak i przed lekcyjne sa odplatne i cena zalezy od miejsca oraz rodzaju zajec. Takie zajecia prowadza np.bibloteki, kluby YMCA. Jako przyklad Szkoly panstwowe maja zajecia za okolo $100-$500+ miesiecznie, roznego rodzaju kluby $150-$600+ miesiecznie, prywatne szkoly $300-$800+ miesiecznie, klub YMCA pobieraj oplate 40$ za rejestracje i 55$ za tydzien za dziecko. Te ceny moga byc rozne w roznych miastach, w roznych stanach i zalerza od rodzaju zajec. Zajecia w klubach sportowych moga kosztowac $170 do $250 za dziecko to tez zalezy od miejsca i rodzaju zajec. Za kazde kolejne zapisane dziecko dostaje sie obnizke. Mozna tez starac sie o stypendia na takie zajecia. Rodziny o bardzo niskim dochodzie za takie zajecia placa symbolicznie lub nie placa nic. Nalezy pamietac,ze podane ceny to tylko przyklady.

  2. A czy są u Was świetlice, klubiki i inne? Co kiedy rodzice pracują do późna, czy są miejsca gdzie dzieci mogą spędzić czas po lekcjach?

    1. Wiem, że jest możliwość zapisania dziecka na coś takiego, ale nie wiem na jakiej zasadzie i ile to kosztuje. :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *