Ostatni tydzień roku szkolnego na Florydzie

Edukacja Wszystkie

Ostatni tydzień roku szkolnego w szkole naszego syna obfitował w mnóstwo atrakcji dla dzieci: filmy, gry, pizzę i inne. :)

Poniedziałek: Memorial Day – dzieci miały wolne

Wtorek: Mismatch Day & Yearbook Signing – dzieci mogły się ubrać w totalnie niepasujące do siebie ciuchy. Oprócz tego przez półtorej godziny odbywało się podpisywanie Pamiątkowej księgi rocznika. Dzieci spotykały się na korytarzu, dzięki czemu w książce mógł podpisać się kolega czy koleżanka z innej klasy.

Środa: Twins Day – dzieci mogły się umówić w parach, że ubiorą się w identyczne (albo prawie identyczne) ciuchy.

Czwartek: BYOD Day, czyli “Bring Your Own Device” – dzieci mogły przynieść swoją komórkę, tableta czy laptopa. Oprócz tego w dniu tym dzieci zamiast klasycznego lunchu w kafeterii jadły w swojej sali pizzę, chipsy, owoce i piły przeróżne napoje.

Piątek: Movie Day – dzieci oglądały wybrany przez siebie film (jeden z sześciu). Seanse odbywały się w różnych salach.

Co nas zdziwiło, w ostatni dzień nie było typowego zakończenia roku szkolnego, znanego nam z Polski. Nauczyciele i pracownicy zebrali się przy szkolnym ogrodzeniu i machali na pożegnanie uczniom odjeżdżającym autobusami szkolnymi. :) Nasz syn wrócił do domu nie tak wesoły jak codziennie, opowiadając nam, że był to w sumie smutny dzień. Każdy żałował, że już nie będzie miał tej samej nauczycielki w przyszłym roku (piąta klasa tutaj wygląda mniej więcej jak czwarta w Polsce, dzieci mają więcej nauczycieli i częściej zmieniają salę). Niektóre dzieci płakały…

W jednym z kolejnych artykułów, postaram się Wam (z pomocą mojego syna) opisać wrażenia po roku nauki w szkole podstawowej.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Ostatni tydzień roku szkolnego na Florydzie

  1. Chciałabym zapytać jak Amerykanie rozwiązują problem wakacji. Nie każdy ma zapewne z kim zostawić dziecko. Co wtedy? Jakieś wsparcie ze szkoły mają? Opiekunki wynajmują? Wiem, że Wy pracujecie w domu, więc nie macie tego problemu, ale zapewne orientujecie się już jak to wygląda u kolegów/koleżanek Waszego syna.

    1. Tutaj rodzice korzystają często z tzw. campów. Na przykład płacą za tydzień zajęć z piłki nożnej w jakichś tam godzinach. Są przeróżne campy, na pół dnia, na cały dzień, różne tematycznie. Ich oferta jest naprawdę bogata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *