Królik amerykański (Cottontail rabbit)

Fauna Wszystkie

Już nieraz pisaliśmy o różnych zwierzętach odwiedzających lub mieszkających na naszym osiedlu, np. wiewiórkach, szopach czy żółwiach. Tym razem możemy Wam pokazać królika amerykańskiego.

Królik amerykański (Cottontail rabbit)

Króliki amerykańskie (po angielsku Cottontail rabbits) to małe szare króliczki, które chowają się w krzakach i wychodzą najczęściej późnym popołudniem lub po zmierzchu. Ich nazwa pochodzi od tego, że mają biały ogonek (tail), który przypomina bawełnę (cotton).

Są bardzo płochliwe, dlatego ciężko im zrobić zdjęcie. Mimo że widzieliśmy je już wielokrotnie, zawsze nam uciekały zanim zdążyliśmy chwycić aparat. Podczas ostatniego spaceru w końcu nam się udało!

Niestety króliczki te nie są do końca bezpieczne na naszym osiedlu. :( Jakiś czas temu pisaliśmy, że zawitały do nas rysie, które na nie polują. Ktoś podobno widział jednego, jak trzymał króliczka w pysku. :( Mimo tego, że na jakiś czas króliczki “zniknęły” z naszego osiedla, potem znowu się pojawiły. Oprócz tego, że są bardzo płochliwe, podobno też szybko się rozmnażają. ;)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *