Nauka angielskiego przed wyjazdem do USA

Angielski amerykański Wszystkie

Często rozmawiamy z Polakami, którzy chcą przyjechać do USA, na temat nauki języka angielskiego. Niektórzy nie czują się swobodnie w tym języku i mają obawy, czy sobie poradzą tu, na miejscu. Ważne jest, żeby odpowiednio się do tego przygotować.

Oczywiście każdy jest na innym poziomie z języka angielskiego i jednemu potrzeba więcej nauki, drugiemu mniej. Dlatego nie każdy przyleci przygotowany na 100% i będzie rozmawiał od razu płynnie po angielsku. Warto jednak (jeśli ma się trochę czasu) poćwiczyć język.

Bardzo dużo daje oglądanie filmów, seriali czy telewizji amerykańskiej. My przed przyjazdem specjalnie wciągnęliśmy się w serial amerykański, żeby się osłuchać. To, że na początku się dużo nie rozumie nic nie szkodzi. Ważne, żeby słuchać i się nie poddawać. :)

Bardzo przydatne są programy do nauki języka angielskiego: na komputer, tableta, telefon. My zainstalowaliśmy sobie program WordPower American English. Jest on dostępny zarówno na iOS jak i Androida. Jest to bardzo fajny program, który zawiera 2000 najczęściej używanych słówek w języku angielskim. Część słówek jest za darmo, za wszystkie trzeba zapłacić, ale naprawdę warto.

Czytajcie książki po angielsku. Książki takie możecie kupić w księgarni amerykańskiej lub w Internecie. Czytanie książek bardzo wzbogaca słownictwo. Nie przejmujcie się, jak dużo słówek nie rozumiecie. Ze mną było tak samo, a mój syn jak kupiliśmy mu już na miejscu pierwszą książkę po angielsku (w uproszczonej wersji) załamywał się przy pierwszych stronach. Tylko przy pierwszych. :) Potem się cieszył, że w sumie dużo zrozumiał. I tak doszedł do tego, że teraz czyta normalne książki dla dzieci 2-3 lata starszych!

Nawet jak będziecie dobrze mówić po angielsku (a wcześniej nie mieliście do czynienia z Amerykanami) wiele różnych rzeczy w języku angielskim Was tutaj na miejscu zaskoczy. Amerykanie bardzo upraszczają sobie wymowę, wiele rzeczy skracają. Ważne jest, żeby się nie przejmować. Niewiele czasu minie, jak zauważycie, że coraz więcej rozumiecie i coraz swobodniej Wam się rozmawia. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Nauka angielskiego przed wyjazdem do USA

  1. Wkoncu znalazlem cos dla siebie jestem milosnikiem filmow I seriali tylko, ze zawsze ogladalem po polsku teraz napewno zaczne w j. angielskim.
    Chcialbym jeszcze zapytac o twoje zdanie na temat muzyki
    Gdzies od miesiaca ponad wpadlem na pomysl przetlumaczania wszystkich piosenek z angielskiego na polski (tych Co lubie I slucham) I nwm czy to skuteczne bo np. Znam juz tlumacznie tytulow i glownych zwrotek, ale nwm czy na dluzsza mete to dobry sposob nauki.

    1. Pamiętam jak robiłam coś takiego na jęz. angielskim w liceum w Polsce. :) Czy to jest dobry sposób na dłuższą metę? Nie umiem niestety odpowiedzieć. :/ Musiałbyś z jakimś nauczycielem porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *