Legoland Florida – największy Legoland na świecie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Cała nasza trójka należy do fanów klocków LEGO. Dlatego już przed przyjazdem na Florydę wiedzieliśmy, że jednym z miejsc, które odwiedzimy będzie Legoland. W końcu nam się udało, niecałe 2 tygodnie temu.

[Not a valid template]

Legoland na Florydzie znajduje się w miasteczku Winter Haven, ok. 2 godziny drogi od Sarasoty. Dzięki temu mogliśmy sobie zrobić jednodniową wycieczkę. Tym, którzy mieszkają na Florydzie i zamierzają odwiedzić Legoland więcej niż jeden raz, bardziej opłaca się kupić bilet roczny. I warto od razu kupić bilet do Legolandu i jego parku wodnego (Water Parku). Dzięki takiemu biletowi można odwiedzać Legoland i Water Park nieskończenie wiele razy w ciągu roku. Dla tych, którzy mieszkają dalej i zamierzają odwiedzić Legoland jeden raz, bardziej się opłaca kupić bilet na 2 dni do dwóch parków i skorzystać z noclegu w Winter Haven lub gdzieś w pobliżu. Legoland jest naprawdę olbrzymi, dlatego ciężko w jeden dzień skorzystać ze wszystkich atrakcji. A naprawdę warto. :)

Legoland na Florydzie to największy Legoland na świecie, otwarty w 2011 roku. Oprócz niego w USA jest jeszcze jeden park, w Kalifornii. Pozostałe parki Legoland znajdują się w: Dubaju, Danii, Niemczech, Malezji i Wielkiej Brytanii.

Park dostarcza wiele atrakcji dla całej rodziny. My zwiedzanie Legolandu zaczęliśmy od parku miniatur, w którym można zobaczyć budowle m.in. z Nowego Jorku, Waszyngtonu, Las Vegas, czy pojazdy kosmiczne z filmu Star Wars. Odwiedziliśmy również część Lego City, w której pływaliśmy łódkami, a nasz syn “uczęszczał” do szkółki nauki jazdy. Dzieci jeździły samochodzikami na specjalnym placu ze znakami drogowymi, a na koniec dostawały dowód ukończenia szkółki lub za dodatkowe 16 dolarów prawo jazdy. ;) Bardzo fajnym miejscem była część nazwana Land of Adventure. Przed dużą egipską budowlą stał faraon zrobiony z klocków LEGO, natomiast w środku była trasa, po której jeździło się wagonikami i strzelało laserami do ruchomych celów.

Naszemu synowi najbardziej podobała się część Lego Kingdoms. Jest wielkim fanem rycerzy, dlatego mimo że nie chciał wsiąść na rollercoster, który był główną atrakcją tego “świata”, zafascynowany był ogromnym zamkiem i wszystkimi figurkami, które otaczały zamek i były zbudowane z klocków LEGO. Oczywiście nie obyło się bez zakupu miecza LEGO. :)

Fajną częścią był również świat Chima, gdzie można było strzelać do siebie nawzajem wodnymi armatkami pływając specjalnymi łodziami lub stojąc na brzegu i celując do tych łódek. Skorzystaliśmy z tej drugiej opcji, natomiast już sobie obiecaliśmy, że następnym razem wsiądziemy do łodzi. :)

W Legolandzie odbywają się również różne pokazy. Jednym z nich był pokaz odbywający się na wodzie, w czasie którego można było podziwiać m.in. “ludziki LEGO” na nartach wodnych. Pokaz można było obserwować ze specjalnych trybun znajdujących się przy ogromnym statku pirackim.

Jeśli ktoś ma “grubszy portfel” może skorzystać z noclegu w niesamowitym hotelu, który wygląda jakby był zbudowany cały z klocków LEGO. Znajduje się on tuż przy samym parku, można go zobaczyć w całej okazałości (razem z basenem, w którym pływają ogromne klocki LEGO) z karuzeli ISLAND IN THE SKY. Karuzela ta unosi się do góry na prawie 46 metrów i obraca się o 360 stopni, dzięki czemu można też obejrzeć okolicę Legolandu.

W Legolandzie, tak jak we wszystkich parkach rozrywki, jest dużo różnych restauracji, tych droższych i tych w miarę tanich oraz sklepów z rzadko spotykanymi zestawami klocków LEGO.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy tego dnia był Water Park, który jest połączony z Legolandem. W Water Parku można m.in. poszaleć na ogromnych zjeżdżalniach, popływać rzeką na kołach ratunkowych czy posiedzieć na “plaży”. :) My większość czasu spędziliśmy przy ogromnej konstrukcji dla dzieci, którą zobaczycie na poniższym filmiku.

Nie chcemy Wam zdradzać wszystkich atrakcji Legolandu, ponieważ jeśli kiedyś będziecie mieli okazję go zwiedzać, nie będziecie mogli tak jak my odkrywać je jedną po drugiej. :)

Pamiętajcie, że cena biletu zawiera korzystanie ze wszystkich atrakcji Legolandu. Dodatkowo płatne jest jedzenie, zakupy w sklepach z klockami LEGO czy np. zdjęcia, które robią fotografowie Legolandu, a potem namawiają do kupienia gadżetu ze zdjęciem np. za 30 dolarów. Na szczęście z tych dodatków nie trzeba korzystać. ;) Jedzenie i picie można normalnie wnosić, chociaż jak ktoś chce zjeść coś ciepłego, to naprawdę można to zrobić za niewielką ceną (oczywiście nie dotyczy to każdej restauracji).

Więcej informacji o Legolandzie na Florydzie znajdziecie na stronie www.florida.legoland.com

Oprócz filmu, zachęcamy Was do obejrzenia naszej galerii ze zdjęciami.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *