Strona główna > Pozostałe > Jak wyjechać do USA?

Jak wyjechać do USA?

W kategorii:Pozostałe     Autor:   Karolina     Rok:   2016

Wiele osób marzy o wyjeździe do USA. Dostajemy bardzo dużo maili od takich osób, często z pytaniem „co zrobić, żeby zamieszkać na stałe w USA?” (oczywiście legalnie). Niestety nie jest to takie proste. :(

Flaga USA

Żeby wyjechać do Stanów Zjednoczonych nie można po prostu kupić biletu i udać się na lotnisko. Należy posiadać wizę. Nieważne czy się podróżuje turystycznie czy biznesowo, czy chce się wyjechać na stałe, czy tylko na jakiś czas.

Wizy dzielą się na dwie kategorie: wizy nieimigracyjne i imigracyjne.

Wizy nieimigracyjne przeznaczone są dla osób, które chcą wjechać na teren USA tylko na jakiś czas w celach: turystycznych, biznesowych, medycznych, pracowniczych lub edukacyjnych.

Listę wiz nieimigracyjnych znajdziecie na stronie www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typeall.asp

Wizy imigracyjne to wizy, dzięki którym można legalnie mieszkać i pracować w USA. Większość osób, które dostaje taką wizę, po przylocie do USA otrzymuje zieloną kartę.

Niestety podczas gdy zdobycie wizy nieimigracyjnej, np. turystycznej nie jest skomplikowane i nie wymaga dużych nakładów finansowych, zdobycie zielonej karty często graniczy z cudem. :( Najprostszą metodą jest wylosowanie jej w loterii wizowej, o której już nieraz pisaliśmy. Niestety prawdopodobieństwo jej wylosowania nie jest wcale wysokie.

Inną metodą jest sponsorowanie rodzinne, np. przez mamę czy babcię mieszkającą w USA, jednak wiemy z opowieści, że często w takich przypadkach na zieloną kartę trzeba czekać nawet ponad 10 lat. :(

Są oczywiście jeszcze inne metody, jednak bardziej skomplikowane. Jedną z nich jest zainwestowanie pół miliona dolarów w biznes w USA. :) Niestety mało kogo stać na taką inwestycję. Można jeszcze poradzić się prawnika imigracyjnego, który często znajduje różne rozwiązania na otrzymanie wizy, jednak jest to często bardzo droga usługa i należy zgromadzić dużo różnych dokumentów. Warto jednak zawsze próbować i pytać. :)

Jeśli chcecie bardziej zgłębić temat wiz, zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron:

1) Ambasada i Konsulat USA w Polsce pl.usembassy.gov/pl/wizy

2) Biuro Spraw Konsularnych Departamentu USA www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visatypeinfo.asp

 

Tagi: , ,

Odpowiedzi 10 - “Jak wyjechać do USA?”

 1. Patryk

  Wspomniała Pani o nakładach finansowych… Z jakimi kosztami należy się liczyć w przypadku wygranej w loterii wizowej?

 2. Karolina

  Niedługo opiszę dokładnie te koszty. Dziękuję za komentarz.

 3. Pawel

  Hej…gdzie znajde „prawnika imigracyjnego” specjalizujacego sie w wizach do usa?

 4. Karolina

  Niestety nie znamy takiego prawnika, ale postaramy się popytać.

 5. Gosia

  Witam, wreszcie jakiś konkretny blog z duża ilością praktycznych informacji ….. Super …. Dołożę coś od siebie…..nie trzeba mieć 1 000 000 $Żeby wyjechać na Florydę. Trochę pieniędzy trzeba mieć, jakieś 30 -40 000 00 . Niektórzy piszą że minimum 100 000 $, inni że 150 000 $ ale jest to sprawa adekwatna do businessu jaki sie chce prowadzić. Najważniejsze jest, o mieć dobry pomysł na biznes i biznesplan, ale najważniejsze w tym planie jest przyłożenie się do rozwoju gospodarki amerykańskiej i miejsca pracy. Punkt trudności jest taki że biznes musi się już kręcić zanim złoży się papiery o wizę. Tzn trzeba juz wcześniej założyć firmę i zainwestować pieniądze. Chodzi dokładnie o wizę E-2…. Dużo pisania wiec jeszcze poczytajcie sami w internecie na ten temat…. Ja od miesięcy wałkuje ten temat i teraz zaczynam zabierać sie do konkretnych działań … Pozdrawiam

 6. Gosia

  Prawnik emigracyjny w Polsce Szurlo w Białymstoku. Dobra komunikacja, cena przystępna … Ale ja pójdę chyba inna droga ….

 7. Ilona

  Gdzie można aplikować o loterie wiz?

 8. Karolina

  Tutaj pojawi się informacja, jak będzie można aplikować do kolejnej loterii (ok. września 2017) https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wiza-loteryjna

 9. Majk

  Dzien dobry ;)

  Czy osoba ktora posiada krewnych w usa ma szanse wyjechac na stale ? ( nie sa to matka i ojciec)

 10. Karolina

  Każdy ma szansę, ale z tego co wiemy, to, że dalsi krewni mieszkają w USA nic nie pomoże. :/

Dodaj komentarz