Jak uchronić się przed telefonicznym spamem

Ciekawostki Wszystkie

Jeśli mieszkacie w Stanach Zjednoczonych, na pewno nie raz otrzymywaliście telefony z różnymi ofertami. Dzięki naszej koleżance Ani, dowiedzieliśmy się, że można zapisać się na dwie listy, dzięki czemu unikniemy takich telefonów. :)

Oczywiście w Polsce spamy telefoniczne też się zdarzały, ale tutaj jest tego o wiele więcej.

Po wynajęciu mieszkania, zamówiliśmy kablówkę z Internetem, ale firma wcisnęła nam na siłę telefon stacjonarny (był i tak w pakiecie). Kupiliśmy aparat telefoniczny, twierdząc, że ok, zawsze może się przydać. :) W tym momencie tak naprawdę telefonu stacjonarnego nie odbieramy, bo dzwonią na niego tylko firmy namawiając nas na zakup różnych usług czy towarów.

To samo jest z komórkami, chociaż tutaj nie dzwonią tak często.

Żaliłam się na to mojej koleżance Ani, która poratowała mnie adresami stron, na których można swój numer wpisać, żeby tego typu telefonów nie otrzymywać.

Jeśli mieszkacie na Florydzie, koniecznie wpiszcie się na te dwie listy:

1) www.fdacs.gov/Consumer-Resources/Florida-Do-Not-Call

2) www.donotcall.gov/register/reg.aspx

Podobno jak po tym zadzwonią znowu z reklamą i odbierzecie telefon, możecie powiedzieć, że jesteście na “do not call list”. Wtedy Was usuną ze swojej bazy, żeby nie zapłacić kary.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *