Ile pieniędzy potrzeba na start w USA

Finanse Wszystkie

Często dostajemy zapytania, ile należy mieć pieniędzy, żeby przeżyć w USA bez pracy miesiąc, dwa miesiące, trzy itd… Jest to pytanie, na które trudno odpowiedzieć, ponieważ każdy ma inną sytuację i inne wymagania.

Wiadomo, że jeśli ktoś przyleci do USA sam i od razu zacznie szukać pracy, tak naprawdę wystarczy, że na początek wynajmie sobie gdzieś pokój, który może go kosztować $300 miesięcznie. Wynajmując pokój, mieszkanie czy dom, należy pamiętać, że często trzeba zapłacić za pierwszy miesiąc, ostatni miesiąc plus depozyt, czyli tak naprawdę trzeba miesięczny koszt wynajmu pomnożyć razy trzy. I tak, jeśli wynajmiemy pokój za $300 zapłacimy na dzień dobry $900. Jeśli wynajmiemy mieszkanie za $1000, zapłacimy na dzień dobry $3000.

W USA bez samochodu ani rusz, no chyba, że się mieszka w dużym mieście, gdzie jest dobrze rozwinięta komunikacja. Sprawny (ale stary) samochód można kupić już za 2000-3000 dolarów. Jeśli kupimy samochód, trzeba go zarejestrować, my na początek za rejestrację płaciliśmy ok. 500 dolarów oraz ubezpieczyć (my na początku płaciliśmy 140 dolarów miesięcznie).

Jeśli wynajmie się lokum wyposażone, nie będziemy musieli kupować mebli, garnków itp. Jeśli natomiast wynajmiemy np. mieszkanie nieumeblowane, trzeba będzie kupić całe wyposażenie. Tutaj ceny można porównać do tych z Polski. Można kupić rzeczy bardzo tanie i bardzo drogie. Zależy kto jakie ma wymagania.

Więcej niż w Polsce trzeba przeznaczyć na jedzenie. O wiele więcej na produkty organiczne. :) I tutaj też wszystko zależy od przyzwyczajeń, wymagań itp.

O naszych miesięcznych kosztach życia na Florydzie przeczytacie na kierunekfloryda.com/koszty-zycia-na-florydzie, dlatego nie będziemy powtarzać wszystkich kosztów typu telefony komórkowe, prąd, ubezpieczenie itp.

Zanim przylecicie do USA, na pewno warto sprawdzić oferty pracy w Internecie, żeby przekonać się, czy jest dla Was praca, ile się zarabia w Waszym zawodzie itp. Na pewno to pokaże Wam, czy warto się wybrać do danego stanu czy miasta. W dużych miastach łatwiej jest znaleźć pracę pracownikom biurowym czy informatykom niż w małych miasteczkach.

Tak więc naprawdę to ile pieniędzy potrzeba na start w USA zależy od  wielu czynników, ale możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że powinna to być kwota pięciocyfrowa… przynajmniej w złotówkach…

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *