“How are you” jako powitanie :)

Angielski amerykański Wszystkie

Europejczyków, którzy tu przyjeżdżają często dziwi amerykańskie powitanie “How are you?”. Należy pamiętać, że Amerykanom nie zależy tak naprawdę na tym, żebyśmy przystanęli i zaczęli opowiadać, co u nas słychać. :)

Kiedy spotyka się ludzi, często słychać od nich “How are you?”, czy “How are you doing?”. Tłumacząc to na jęz. polski “Jak się masz?”, wydawałoby się, że musimy przystanąć i zacząć opowiadać, co u nas słychać. :) Nie, tak nie jest. Dla Amerykanów to zwykłe powitanie typu “Hello”, czy “Hi”.

Oczywiście jeśli spotykamy sąsiada lub osobę, którą znamy, często przystaje się i zamienia parę słów. Inaczej jest z obcym. Wtedy można odpowiedzieć “Fine, thank you”, “Good, how are you?” itp. I po prostu idziemy dalej. “How are you” słyszymy w sklepach, na ulicy, w restauracjach, jednym słowem wszędzie.

Oprócz “Hi”, “Hello”, “How are you?”, “How are you doing?”, można usłyszeć też bardziej oficjalne “Good morning”, “Good afternoon”, czy “Good evenening”, ale jest to rzadziej spotykane.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *