Express Lane

W trasie Wszystkie

Czasami korki w dużych miastach są nie do wytrzymania. Tak jest m.in. w Miami, gdzie w godzinach szczytu można stać w korku baaardzo długo próbując się wydostać z centrum miasta. Ale… jest na to rozwiązanie, tzw. Express Lane. Co to takiego, ile kosztuje, jak z tego korzystać?

Podczas naszego ostatniego pobytu w Miami, mieliśmy okazję skorzystać z takiego ekspresowego pasa, dzięki czemu możemy Wam trochę o tym opowiedzieć.

Jak ktoś chce skorzystać z takiego pasa musi posiadać SunPass Transponder (o tym napiszemy więcej w kolejnym artykule). Wjeżdżając na autostradę możemy jechać normalną drogą, tą, na której jest w godzinach szczytu korek, a możemy też skorzystać z Express Lane. My na trasie I-95 w Miami mieliśmy właśnie taką okazję. Mimo że przy wjeździe na Express Lane było zaznaczone, że również ta trasa jest zakorkowana, widząc korek na normalnej trasie, stwierdziliśmy, że zaryzykujemy. Koszt przejazdu tym pasem to $8.50, ale co tam, był wieczór, po całym dniu zwiedzania i trasy z Sarasoty czekał na nas pokój w hotelu, dlatego stwierdziliśmy, że jedziemy Express Lane. :)

Tak jak zobaczycie na powyższym filmie, Express Lane składał się z dwóch pasów i jechało się naprawdę szybko pomijając wolno poruszające się z prawej strony samochody. Dopiero przy końcu trochę się zakorkowało, ale w sumie chyba opłacało się. Gdybyśmy mieli codziennie z tego korzystać, pewnie byśmy tego nie robili, ale raz na jakiś czas można. Nie pamiętam tylko ile mil tak jechaliśmy, ale wydaje mi się, że 0.5-1h czasu zaoszczędziliśmy. ;)

Kwota za przejazd Express Lane zmienia się w zależności od stopnia zakorkowania. Im mniejszy korek tym mniejsza kwota… Kwota jest widoczna przed wjazdem na Express Lane, dlatego zawsze jest chwila na decyzję. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *