SunPass

Samochód Wszystkie

Każdy kto podróżuje po Florydzie powinien sobie wykupić tzw. SunPass. Jest to naklejka na szybę samochodu, która ułatwia płacenie za niektóre drogi, mosty czy opisywane wcześniej Express Lanes.

SunPass Only

SunPass można kupić w różnych sklepach (np. Publix, Walgreens, CVS) lub zamówić przez Internet. Do wyboru jest naklejka lub transponder. Naklejka jest tańsza, za to transponder droższy, ale można go przekładać z samochodu do samochodu (jak ktoś ma np. 2 samochody).

Jak już taką naklejkę czy transponder będziemy mieć, warto zainstalować sobie aplikację SunPass. Wtedy w każdej chwili będziemy mogli doładować konto i sprawdzić, za co i ile pieniędzy zostało pobranych z naszego konta. My czasami tak mamy, że w trasie jak gdzieś jedziemy, sprawdzamy stan konta i jak jest za mało środków to doładowujemy je w dosłownie chwilę.

W miejscach gdzie są pobierane opłaty za drogi, mosty itp., często po lewej stronie jest oddzielny pas (albo kilka) dla samochodów, które posiadają SunPass (widoczne jest to na powyższym zdjęciu). Wtedy nie trzeba się zatrzymywać, płacić za jeden przejazd, tylko przejeżdża się tym pasem, czytnik pobiera dane z naklejki (czy transpondera) na naszej szybie i ściąga odpowiednią kwotę z naszego konta. Jest to bardzo wygodna opcja.

Jeśli ma się dwa samochody można tak jak wcześniej pisałam, kupić transponder i przekładać go z samochodu do samochodu albo dwie naklejki (naklejka kosztuje $5) i dodać je do jednego konta w aplikacji na telefonie. Wtedy mamy nadal jedno konto, ale z dwiema oddzielnymi naklejkami. :) No i nie zapominamy w razie czego przełożyć transpondera z samochodu do samochodu. ;)

Więcej informacji o SunPass znajdziecie na www.SunPass.com

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

3 komentarze do “SunPass

  1. Nie wystarczy przełożyć transporter do drugiego samochodu, trzeba także drugi i trzeci… samochód dodać do naszego konta SunPass (tzn. tablice rejestracyjną, markę, rok). Jeżeli nasz transporter nie zostanie odczytany w bramce i nie mamy tego samochodu w koncie to przyjdzie kara. Druga sytuacja: mamy wszystkie samochody w koncie i jeden transporter. Po przejechaniu przez bramkę bez transportera, pieniądze zostaną pobrane z konta na bazie naszej tablicy rejestracyjnej.

  2. Jesli nie mamy SunPassa lub nie ma “bramki” gdzie jest pobierana oplata za przejazd wtedy dziala tzw. “Toll-by-Plate” – odczytywana jest tablica rejestracyjna i na adres na ktory mamy zarejestrowany samochod przychodzi rachunek. Majac SunPass czesto placi sie taniej. W przypadku samochodu z wypozyczalni, wypozyczalnia przedstawia 2 opcje, mozna wypozyczyc SunPas lub wybrac opcje “Toll-by-Plate”. Wypozyczajac SunPass placimy przed, wybierajac opcje “Toll-by-Plate” plcimy po.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *