Celery Fields – nasza sarasocka górka

Parki i place zabaw Wszystkie

Niektórzy jadą tam po to, żeby poobserwować naturę, inni, żeby potrenować przed wyjazdem w góry, a jeszcze inni na bieżąco mają tam treningi.

Celery Fields to jedno z naszych ulubionych miejsc w Sarasocie. Wybieramy się tam często na spacery lub pobiegać, a nasz syn ma tam regularnie treningi ze swoją drużyną biegową.

Celery Fields to rozległy zielony teren z wieloma ścieżkami. Po jednej stronie ulicy znajduje się górka, na którą prowadzi kilka ścieżek z różnych stron. Na górce można zrobić naprawdę niezły trening, np. przed wycieczką w góry do innego stanu. W jednym miejscu znajduje się ostre wzniesienie, na którym można np. spotkać strażaków, którzy trenują wchodząc i schodząc z niej z ciężkim sprzętem (co zobaczycie na poniższym filmiku). Z górki roztaczają się piękne widoki, m.in. na okoliczne tereny ze zbiornikami wodnymi. Nie zdziwcie się, jak będziecie spacerować po górce i usłyszycie ryk lwów. To lwy z pobliskiego Big Cat Habitat, który znajduje się tuż obok. 

Przy górce znajduje sie również tzw. Audubon Nature Center, które zajmuje się ochrona środowiska, skupiając się na ptakach i ogólnie zwierzętach w naszych okolicach.

Po drugiej stronie ulicy znajdują się tereny zielone ze stawami, w których często można spotkać aligatory, żółwie, a przy nich przeróżne ptaki. Oprócz tego warto wypatrywać królików, myszy polnych, a nawet węży, szczególnie wcześnie rano. Znajdują się tutaj również dwa pomosty, prowadzące w głąb stawów, z których roztaczają się piękne widoki na naturę. 

Na Celery Fields można zaplanować naprawdę długi spacer, szczególnie jeśli chcecie dokładnie “zwiedzić” wszystkie zakątki tego miejsca. Radzimy zaopatrzyć się w wodę i nakrycie głowy, ponieważ mało tam znajdziecie cienia. 

Pewnie ciekawi Was dlaczego “Celery”? Otóż w latach 20. XX wieku, na terenach tych uprawiano seler. Stąd właśnie ta nazwa. 

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym miejscu, zachęcamy do odwiedzenia strony oficjalnej www.scgov.net/Home/Components/FacilityDirectory/FacilityDirectory/602/4323 Znajdziecie na niej m.in. mapkę ze ścieżkami.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku oraz zdjęć.

 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *