Zdjęcie do wizy USA

Loteria wizowa Wszystkie

Często osoby, które biorą udział w loterii wizowej, mają problem z ustaleniem czy ich zdjęcie zostanie przyjęte. Boją się, że przez źle wykonane zdjęcie ich wniosek zostanie od razu odrzucony.

Zdjęcie do loterii wizowej czy jakiejkolwiek wizy do USA można wykonać na kilka sposobów:

1) Udać się do zakładu fotograficznego

Większość takich miejsc ma wytyczne odnośnie takiego zdjęcia. Słyszałam jednak o przypadkach, że zdjęcia z zakładów fotograficznych nie zostawały z jakichś powodów zaakceptowane w ambasadzie. Są to jednak bardzo rzadkie sytuacje.

Plus: fotograf robi wszystko za nas. Nie musimy się martwić o wytyczne, druk zdjęć itp.

Minus: koszt takich zdjęć to ok. 30 zł za 4 zdjęcia + czas na dojazd i czekanie na odbitki.

2) Wykonać zdjęcie samodzielnie

Zdjęcie do wniosku online, który się wypełnia przy braniu udziału w loterii wizowej, można spokojnie wykonać samodzielnie. My tak zrobiliśmy. Powiesiliśmy białe prześcieradło na drzwiach, postawiliśmy lampkę tworząc odpowiednie oświetlenie. Każdy z nas stanął na wprost aparatu. :) Oczywiście zrobiliśmy jak najwięcej takich zdjęć, żeby potem był duży wybór.

W razie czego zdjęcie można jeszcze delikatnie poprawić w komputerze, tak jak to też robią w zakładach fotograficznych.

Plus: praktycznie zerowy koszt, kosztem jest tylko nasz czas.

Minus: może to zająć trochę czasu, szczególnie przy ustawieniach światła i obróbce. Zależy to głównie od doświadczenia “fotografa”. :)

3) Skorzystać z aplikacji US Embassy Mobile

W aplikacji tej oprócz ważnych informacji dla Polaków ubiegających się o różnego rodzaju wizy, znajdziecie bardzo przydatne narzędzie do wykonania zdjęcia do wizy za pomocą własnego telefonu. Przetestowaliśmy to narzędzie i naprawdę działa bardzo dobrze.

Plusy: bardzo wygodna aplikacja i praktycznie zerowy koszt, szczególnie w przypadku zdjęcia do loterii wizowej, które potrzebujemy tylko w wersji elektronicznej.

Minusy: zdjęcie do wizy trzeba wydrukować samodzielnie.

4) Inaczej, np. za pomocą kamery internetowej. :) Znacie jeszcze jakieś inne sposoby? :)

Gdybyśmy teraz mieli wybierać sposób robienia zdjęć, wybralibyśmy aplikację US Embassy Mobile. :)

Pamiętajcie, że zdjęcia powinny być nie starsze niż pół roku. My pierwsze zdjęcia do loterii wizowej zrobiliśmy sami, ale już zdjęcia do zielonej karty wykonaliśmy u fotografa (nie do końca byliśmy zadowoleni ze zdjęć wykonanych samodzielnie aparatem).

Najważniejsze to zapoznać się z wytycznymi odnośnie zdjęć, które znajdziecie na stronie travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html.

Pod adresem travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/photo-page.html znajdziecie natomiast przykłady dobrze i źle wykonanych zdjęć.

Jak ściągniecie aplikację US Embassy Mobile, również tam znajdziecie informacje jak powinno dokładnie wyglądać zdjęcie.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *