Caspersen Beach

W poszukiwaniu zębów rekina na Caspersen Beach

Plaże Florydy Wszystkie

Jadąc rowerami trasą w Venetian Waterway Park dojechaliśmy do plaży Caspersen Beach, która słynie z tego, że można na niej znaleźć zęby rekina. Nam też się udało zdobyć kilka sztuk! :)

Na plażę Caspersen Beach w Venice większość osób przychodzi wyposażona w sprzęt do szukania zębów rekina. My, ponieważ byliśmy na rowerach i nie wiedzieliśmy jak wyglądają takie poszukiwania, nie mieliśmy ze sobą żadnego specjalistycznego “sprzętu”. Inni mieli najczęściej coś w stylu czerpaka na długiej rurce, zakończonego sitkiem. Wchodzili z tym do wody i wyławiali całą masę muszelek z piaskiem, przesiewali to na sitku szukając zębów rekina, które zazwyczaj są ciemne i bardzo małe. Niektórzy taką masę złowioną w zatoce przynosili na plażę i siedząc na leżakach szukali w tej masie zębów. My zrobiliśmy sobie swój własny czerpak z butelki po wodzie i też udało nam się znaleźć kilka sztuk. :)

Tak zdobyte zęby rekina można wykorzystać w różny sposób, można je sobie zostawić po prostu na pamiątkę, zrobić z nich biżuterię lub sprzedać.

Zapraszam do obejrzenia filmiku i zdjęć. Na zdjęciach widać plażę Caspersen Beach, czerpak zakończony sitkiem, złowione przez nas zęby rekina jak i zęby rekina wbite w chodnik przed plażą. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *