Ukraine – what the invasion means to all of us

Sarasota Wszystkie Wydarzenia

Zapraszam wszystkich na prezentację i dyskusję o tym, co dzieje się na Ukrainie i co to oznacza dla nas wszystkich. Osoby, które mają tam rodziny, przyjaciół opowiedzą nie tylko o tym co się tam dzieje z ich perspektywy, ale również o tym jak najlepiej pomóc Ukraińcom. Prezentacja odbędzie się w Sarasocie, w czwartek 10 marca o godz. 6pm w audytorium Selby Public Library. Wstęp wolny.

Od wielu dni przeżywamy to co dzieje się na Ukrainie. Myślę, że wielu z nas ma różne myśli w głowie odnośnie tej sytuacji. Co będzie dalej, co to oznacza dla Polski, jak pomóc Ukraińcom.

Rozmawiając ostatnio z moim tatą usłyszałam od niego “Musimy pomagać Ukraińcom, bo oni walczą teraz za cały demokratyczny świat i prawo narodów do samostanowienia”. To prawda! Oni walczą za to, jak dalej będzie wyglądała Europa, jak będzie wyglądał świat.

Dlatego właśnie musimy im pomagać, a pomagać można na bardzo wiele sposobów. Właśnie między innymi o tym jak najlepiej pomagać, czego najbardziej potrzebują teraz Ukraińcy usłyszymy podczas prezentacji w Selby Public Library. Oprócz tego odbędzie się również prezentacja i dyskusja o tym, co ta straszna inwazja oznacza dla nas wszystkich.

Serdecznie zapraszam na spotkanie zorganizowane przez mojego dobrego znajomego Wojtka Sawę, w najbliższy czwartek o godz. 6pm do audytorium biblioteki Selby Public Library znajdującej się w centrum Sarasoty.

Tych, którzy mają Facebooka, zachęcam do dołączenia do tego wydarzenia na www.facebook.com/events/286854833577421

Zaproście swoich amerykańskich znajomych! Dla ułatwienia poniżej zamieszczam tekst, który możecie im wysłać:

March 10th, 2022, 6pm, Selby Public Library, Auditorium, Downtown Sarasota

A presentation and forum dedicated to the Ukrainian crisis.
A short film and slide presentation will introduce the topic. Speakers with families in Ukraine will share information on what is happening on the ground. Polish speakers will share information about the effort undertaken to help Ukrainian refugees in Poland. 800,000 refugees have entered Poland within the last two weeks. A panel of speakers will address broader political, cultural, and social issues connected to the Russian invasion of Ukraine. A Q and A session will follow the presentation.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *