Nasze pierwsze głosowanie

Sarasota Wszystkie Wydarzenia

W ostatni wtorek w Sarasota County odbyło się lokalne referendum. Dzięki temu, że od ponad roku jesteśmy obywatelami, mogliśmy wziąć w nim udział.

Poruszone były dwa tematy: kontynuacji podatku dla szkół oraz sposobu głosowania na lokalnych urzędników. Trzeba było odpowiedzieć czy jesteśmy za kontynuacją podatku oraz utrzymaniem sposobu głosowania.

Jak wyglądało samo głosowanie?

Przed głosowaniem dostaliśmy pocztą wzór karty z pytaniami. Identyczny jaki potem otrzymaliśmy w czasie głosowania. Zostaliśmy też poinformowani, gdzie mamy się udać na głosowanie. Można było też głosować wcześniej listownie lub w konkretne dni i godziny. My zagłosowaliśmy w tzw. Election Day, czyli ostatniego możliwego dnia.

Po wejściu do kościoła, w którym odbywało się referendum, poproszono nas o nasz dokument tożsamości (większość ludzi używa tu prawa jazdy). Sprawdzono dokument i poproszono o złożenie podpisu na tablecie. Otrzymaliśmy karty do głosowania i udaliśmy się do stolików, gdzie zaznaczyliśmy nasze odpowiedzi, po czym włożyliśmy karty do specjalnych maszyn. 

Po wyjściu z kościoła otrzymaliśmy widoczną na zdjęciu naklejkę.

Wszystko przebiegło miło i przyjemnie, obowiązek obywatelski spełniony. 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *