Odpowiedź w sprawie utworzenia konsulatu RP na Florydzie

Pozostałe Wszystkie

Pamiętacie jak przed pandemią zbieraliśmy podpisy do petycji w sprawie utworzenia konsulatu RP na Florydzie? Ze względu na wybuch pandemii, wstrzymaliśmy się z wysyłką tego pisma. Pod koniec zeszłego roku zdecydowaliśmy się wysłać petycję i właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

O aplikacji pisaliśmy na kierunekfloryda.com/utworzenie-placowki-konsularnej-rzeczypospolitej-polskiej-w-miami-petycja

Konsulat jest nam naprawdę potrzebny. Szczególnie w czasie pandemii, kiedy nie było na Florydzie dyżurów konsularnych, załatwienie jakiejkolwiek sprawy paszportowej wiązało się z kilkunastogodzinną wycieczką samochodową do najbliższego konsulatu (w Waszyngtonie czy w Houston).

Pismo zostało wysłane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce oraz kopia do Ambasady w Waszyngtonie. Ostatnio otrzymaliśmy odpowiedź z ministerstwa.

Niestety tak jak można było się spodziewać, utworzenie konsulatu na Florydzie, nie jest takie proste. Zobaczcie na poniższe pismo.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *