Spotkanie z aligatorem w parku Twin Lakes

Fauna Parki i place zabaw Wszystkie

Przedwczoraj spacerowaliśmy po parku Twin Lakes w Sarasocie. W parku tym oprócz boisk do piłki nożnej, baseballa i footballu amerykańskiego są piękne dwa jeziora, naokoło których znajdują się ścieżki spacerowe i miejsca do grillowania. Przy jeziorkach stoją tabliczki informujące, że w pobliżu spotykane są aligatory. Nie sądziliśmy jednak, że my spotkamy jednego osobnika. :)

[Not a valid template]

Aligator leżał sobie w wodzie przy samym brzegu. Gdy go zobaczyliśmy, stanęliśmy w bezpiecznej odległości. Wiedzieliśmy, że aligator taki może być niebezpieczny, np. gdy w wyjdzie z wody. Postanowiliśmy zobaczyć go jeszcze z drugiej strony jeziora, gdzie mogliśmy z daleka sfotografować go w całej okazałości. Gdy wróciliśmy bliżej niego i próbowałam zrobić mu zdjęcie od tyłu, natychmiast uciekł pod wodę, a my szybkim krokiem wróciliśmy do samochodu.

Na Florydzie występuje aligator amerykański. Typowy dorosły aligator waży 360 kg i mierzy 4 metry! Czasami jego długość dochodzi do 4,4 m i może ważyć nawet ponad 440 kg!

Aligatory na Florydzie są bardzo często spotykane, szczególnie w jeziorkach i ich okolicach. A jeziorek takich jest tutaj bardzo dużo. Gdy się wprowadzaliśmy, w stawie, obok którego mieszkamy, był aligator, o czym informowały kartki wiszące na osiedlu. Zaraz potem zdjęli kartki, może aligator się nas przestraszył i uciekł… :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *