Spacer w centrum stolicy Florydy, Tallahassee

Ciekawe miejsca Wszystkie

Przy okazji zawodów z biegania na 5 kilometrów, o których niedawno pisaliśmy, postanowiliśmy wybrać się chociaż na krótki spacer do centrum stolicy Florydy, Tallahassee. Zapraszamy do relacji z tego spaceru.

Tallahassee to miasto znajdujące się na północy Florydy. Stolicą Florydy jest od 1824 roku. Liczba ludności to niecałe 200,000. Jak widać nie jest to wielkie miasto, dla porównania Tampa, znajdująca się godzinę drogi od nas ma niecałe 390,000. 

W centrum Tallahassee znajduje się m.in. Kapitol Stanowy Florydy (widoczny na pierwszym zdjęciu), w których urzęduje m.in. Parlament Florydy.

My koło kapitolu tylko przejechaliśmy, natomiast udaliśmy się na spacer niedaleko, do tzw. Cascades Park. Bardzo fajne miejsce do spędzenia wolnego czasu i relaksu. W parku znajdują się m.in. jeziorka, plac zabaw, ścieżki spacerowe, mały wodospad, amfiteatr, “wyrzeźbiona” w chodniku mapa Florydy ze wszystkimi hrabstwami czy pomnik Wojny Koreańskiej. Co ciekawe, wgłębiając się w Wojnę Koreańską, przeczytałam, że brało w niej udział prawie 300,000 mieszkańców Florydy!

W Tallahassee jest już trochę inaczej niż u nas, trochę chłodniej, trochę inna roślinność (na pewno mniej palm), ale i tak fajnie. Uwielbiamy zwiedzać nowe miejsca, odkrywać jak różnią się od tych, które już widzieliśmy…

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku i galerii zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *