Siesta Beach nr 1 w USA według tripadvisor!

Plaże Florydy Wszystkie

O plaży Siesta Beach pisaliśmy już niejeden raz. Plaża ta została wybrana najlepszą plażą w USA już w 2011 roku. W tym roku po raz kolejny została doceniona, tym razem przez serwis tripadvisor! :)

Siesta Key Beach

Plaża Siesta Beach, znajdująca się na wyspie Siesta Key, już w 2011 roku została wybrana najlepszą plażą w USA na stronie DrBeach.org. Jest to ranking tworzony co roku przez Dr. Stephen’a P. Leathermana, dyrektora Florida International University’s Laboratory for Coastal Research.  Dr. Leatherman tłumaczył swój wybór m.in. najlepszym na świecie piaskiem, czystą wodą oraz szerokością plaży, która przyciąga do siebie nie tylko typowych plażowiczów, ale również tych, co chcą spędzić czas bardziej aktywnie, np. grając w piłkę. Więcej informacji o tym rankingu znajdziecie na stronie www.drbeach.org/top10beaches.htm

W tym roku plaża Siesta Beach została doceniona po raz drugi przez znany serwis podróżniczy tripadvisor.com. Oprócz tej plaży w rankingu znalazły się również inne florydzkie plaże: (2. Saint Pete Beach, 5. Pensacola Beach, 8. Clearwater Beach, 9. Saint Augustine Beach, 10. Panama City Beach, 18. Fort Myers Beach, 20. Hollywood Beach, 21. Miami Beach). Więcej informacji na temat tego rankingu znajdziecie na stronie www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Beaches

Cieszymy się, że najbliższa nam plaża jest tak doceniana i popieramy wybór, mimo że do tej pory widzieliśmy niewiele plaż w USA. :) Jednak porównując tę plażę do plaż w Polsce czy w Europie, jest to naprawdę przepiękne miejsce, w którym, co najważniejsze, można spędzić czas na wiele sposobów: kapiąc się w ciepłej Zatoce Meksykańskiej, wygrzewać na piasku czy korzystając aktywnie z ogromnej przestrzeni.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *