Rusza loteria wizowa 2016

Loteria wizowa Wszystkie

Polecamy wszystkim spróbowania swojego szczęścia w loterii wizowej DV_2016. Zgłoszenia można wysyłać od 1 października do 3 listopada. To nic nie kosztuje (oprócz zdjęć), a zrezygnować można zawsze. :)

Na stronie travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_Polish.pdf znajduje się instrukcja w języku polskim. Pamiętajcie, żeby przeczytać ją dokładnie. W poprzednich loteriach zdarzały się sytuacje, że ktoś został wylosowany, przygotował papiery, wysłał je do USA, zapłacił za badania, przyszedł na spotkanie w ambasadzie (które też kosztuje) i na końcu odpadł, ponieważ nie spełnił wymogu jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe.

Jeśli dopisze Wam szczęście, 5 maja dowiecie się, że zostaliście wylosowani. Dopiero po kilku miesiącach zaczną się spotkania w ambasadzie, które potrwają rok. W zależności od tego jaki numer otrzymacie po wylosowaniu, taki termin spotkania będziecie mieć wyznaczony. Wygląda to mniej więcej tak, że im wcześniejszy numer, tym wcześniej będziecie mieć spotkanie w ambasadzie. Do tego dochodzą inne warunki, np. to jak szybko po wylosowaniu wyślecie dokumenty do USA. Pamiętajcie, że informacja o tym, że zostaliście wylosowani nie oznacza, że dostaniecie wizę. Niestety zawsze losowanych jest więcej numerów niż jest dostępnych wiz. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób podczas całego procesu rezygnuje z wizy, w związku z czym ktoś inny zajmuje ich miejsce. Dlatego też szczęściarzami są Ci, którzy otrzymają niski numer.

Po spotkaniu w ambasadzie i otrzymaniu wizy (wizę dostaję się po kilku dniach od spotkania) macie mniej więcej pół roku na wyjazd. Może być brana pod uwagę też data badań lekarskich, które należy zrobić przed spotkaniem. Warto więc badania te zrobić naprawdę blisko terminu spotkania, żeby nie skrócić sobie czasu na wyjazd.

Cały proces jest dosyć długi, dlatego mimo że weźmiecie udział w losowaniu teraz, możecie mieć możliwość wyjazdu dopiero za 2 lata. To dużo czasu na przemyślenie, czy naprawdę chcecie wyjechać.

Życzymy powodzenia wszystkim, którzy zdecydują się na udział w losowaniu. Nam się udało w DV_2014. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

6 komentarze do “Rusza loteria wizowa 2016

  1. Wybieramy się do Teksasu, bo tam mamy rodzinę która pomoże na początku :). Docelowo pewnie wylądujemy w Kalifornii bądź właśnie na Florydzie.

  2. Witaj Paweł, postaramy się w ciągu najbliższych dni opisać rozmowę. Jeśli chodzi o mieszkanie, pracę, załatwianie szkoły, też napiszemy. Staramy się na bieżąco opisywać wszystko. Jeśli coś konkretnego Cię interesuje, proszę napisz do nas korzystając z formularza na kierunekfloryda.com/kontakt

  3. Witam, ja w tym roku zamierzam przystąpić do loteri. Proszę opiszcie pare szczegółów dotyczących samej rozmowy . O co wypytują i jak rozmowa wyglada z dziećmi? A po tym wszystkim napiszcie proszę pare słów od strony technicznej jak jest w wielkim świecie z mieszkaniem, praca i załatwianiem szkoły dla dziecka. Bardzo dziękuje i powodzenia

  4. Razem z mężem polecamy, bo nam także udało się wylosować niski numer w DV_2015 i aktualnie czekamy na zaproszenie na rozmowę :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *