Wyspa Anna Maria

Ciekawe miejsca Wszystkie

W jeden z sierpniowych weekendów postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę. Jako cel naszej podróży wybraliśmy wyspę Anna Maria, do której prowadziła przepiękna droga, w pierwszej kolejności mostem Ringling Bridge, następnie wyspą Longboat Key. Anna Maria znajduje się na północ zaraz za Longboat Key.

Nazwa tego miejsca pochodzi prawdopodobnie od Marii Anny von der Pfalz-Neuburg, żony króla Hiszpanii Charles’a II, sponsora ekspedycji, która doprowadziła do odkrycia wyspy. Wyspa podzielona jest na trzy miasta: Anna Maria od północy, Holmes Beach w centrum oraz Bradenton Beach na południu. W 2005 roku te trzy miasta zamieszkiwało ok. 8500 osób.

Na wyspie zwiedziliśmy m.in. małą, najbardziej wysuniętą na północ plażę. To z niej m.in. widać most Skyway Bridge prowadzący do St. Petersburga oraz wieżowce w Tampie. Później przeszliśmy się uliczkami Anna Maria oraz zwiedziliśmy dwa urokliwe mola prowadzące w głąb zatoki. W czasie swoich spacerów spotkaliśmy po drodze przepiękne czaple, o których napiszemy już wkrótce. :)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmiku.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Wyspa Anna Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *