Plaża Turtle Beach na wyspie Siesta Key

Plaże Florydy Wszystkie

Niedawno wybraliśmy się na długi spacer po plaży Turtle Beach. Plaża ta, jak sama nazwa wskazuje, słynie z żółwi, ale i nie tylko. Jeśli ktoś lubi muszelki, na Turtle Beach może ich nazbierać całe mnóstwo. Jest ich tak dużo, że niekiedy ciężko się spaceruje, ponieważ wbijają się w stopy.

Jeśli chodzi o żółwie, to na plaży Turtle Beach znajduje się bardzo dużo oznaczonych miejsc, w których pod piaskiem znajdują się gniazda ze złożonymi przez samice jajami. Okres lęgowy żółwi morskich trwa od maja do października. Miejsca żółwich gniazd oznaczone są żółtą taśmą i tabliczką, na której jest napisane, że nie należy niszczyć tych miejsc, chodzić po nich, ogólnie nie wolno przeszkadzać żółwiom. W wielu miejscach, koło gniazd, znajdują się dołki, do których próbowaliśmy zaglądać. Niestety, żadnego żółwia nie widzieliśmy. :( Podobno wychodzą one wieczorem i w nocy, dlatego przed plażą stoi tabliczka z nakazem zasypywania wykopanych w piasku dziur i usunięcia wszelkich rzeczy z plaży przed jej opuszczeniem. Oglądaliście “Żółwika Sammy”? :) Wygląda to mniej więcej tak jak w tej bajce. :) Małe żółwiki wykluwają się z jaj i idą w stronę morza, gdzie spędzają resztę swojego życia.

Plaża Turtle Beach jest dosyć wąska i przez to, że znajduje się na niej dużo muszelek, nie jest zbyt atrakcyjna do typowego plażowania i do zabawy dla dzieci. Idealnie natomiast nadaje się na długie spacery, podczas których można nie tylko natrafić na ibisy, pelikany czy inne zwierzęta, ale obejrzeć przepiękne nowoczesne wille przy samej plaży. :)

Turtle Beach znajduje się na wyspie Siesta Key na południe od plaży Siesta Beach. Przy samej plaży znajduje się bezpłatny parking.

Zachęcam do obejrzenia wszystkich poniższych zdjęć. Zobaczycie na nich m.in. plażę, miejsca żółwich gniazd, pelikany w locie, wille przy samej plaży czy drzewo, na którym “rosną” muszelki :)

[Not a valid template]

Na poniższym filmiku obejrzycie fragmenty z naszego całego spaceru po plaży.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *