R.I.P. Winter

Pozostałe Wszystkie

Niestety, ale wczoraj Clearwater Marine Aquarium poinformowało o odejściu słynnego delfinka Winter. 

Nie wiem, czy pamiętacie jak pisaliśmy kiedyś zarówno o filmie “Mój przyjaciel delfin” (kierunekfloryda.com/dolphin-tale-moj-przyjaciel-delfin), jak i o odwiedzinach w akwarium w Clearwater, gdzie widzieliśmy delfinka Winter, który zasłynął właśnie dzięki temu filmowi (kierunekfloryda.com/akwarium-morskie-w-clearwater). Niestety, ale wczoraj akwarium to poinformowało, że Winter odszedł. Jest to naprawdę ogromna strata, bo nie był to zwykły delfin.

Jak przeczytacie w poprzednich artykułach (a może oglądaliście film?), był to delfinek, który stracił ogon w wyniku wypadku i dzięki niesamowitemu zaangażowaniu pewnego protetyka, otrzymał protezę, dzięki której ćwiczył mięśnie podczas pływania. Większość czasu spędzał jednak bez niej. 

Swoją postawą Winter pomagał osobom niepełnosprawnym. Akwarium było często odwiedzane przez takie osoby, głównie dzieci. Winter pokazywał im, że będąc niepełnosprawnym można żyć dalej i cieszyć się życiem. Sami widzieliśmy dziewczynkę na wózku inwalidzkim, która wpatrywała się przed wielkim akwarium w Winter. To niezwykle inspirujące i motywujące przeżycie dla takiego dziecka.

Dlatego właśnie tak żal delfinka Winter. Akwarium w Clearwater już nie będzie takie same. Bardzo współczujemy pracownikom akwarium, którzy na pewno bardzo przywiązali się do Winter.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *