Akwarium Morskie w Clearwater

Ciekawe miejsca Wszystkie

Film “Mój przyjaciel delfin” obejrzeliśmy przypadkowo, będąc jeszcze w Polsce. Jak się okazało, że delfinek Winter, główny bohater filmu, mieszka aktualnie w Akwarium w Clearwater, wiedzieliśmy, że na pewno go odwiedzimy. W końcu, po prawie 7 miesiącach naszego pobytu na Florydzie, udało się. :)

[Not a valid template]

Nie chcę opowiadać całej historii Winter i Hope, ponieważ zdradzę Wam fabułę filmów “Dolphin Tale” i “Dolphin Tale 2”. Najważniejsze jest to, że historia delfina Winter, który żyje bez ogona, pomaga osobom niepełnosprawnym. Akwarium często odwiedzają takie osoby, głównie dzieci. Winter pokazuje im, że będąc niepełnosprawnym można żyć dalej i cieszyć się życiem.

Winter posiada protezę ogona, jednak większość dnia spędza bez protezy, pływając samotnie albo w towarzystwie Hope (co widać na zdjęciach). Ogon zakładany ma na ok. 1,5 h dziennie, co pozwala mu ćwiczyć mięśnie. Zarówno Winter jak i Hope to samice. :)

W akwarium w Clearwater można zobaczyć nie tylko słynne delfinki, ale również przepiękne żółwie morskie, pelikany, wydrę, rekiny, ryby i płaszczki (płaszczki można dotknąć). Warto przeznaczyć na tę wycieczkę sporo czasu, polecam zarezerwowanie kilku godzin. Samo akwarium nie jest duże, ale jak ktoś lubi delfiny, one naprawdę hipnotyzują. :) I co najważniejsze, delfiny te, nie są przetrzymywane tam po to, żeby dawać show, nie dla rozrywki, one potrzebują pomocy od ludzi, którzy tam pracują, często będąc wolontariuszami. Delfinek Winter bez swojego ogona nie mógłby żyć na wolności.

W ciągu dnia, w akwarium odbywają się różne pokazy i wykłady. Przy wejściu otrzymacie spis takich atrakcji, dzięki czemu będziecie mogli lepiej zaplanować czas. Poszczególne części akwarium można zwiedzać w dowolnej kolejności i można to robić tyle razy ile się chce, aż do zamknięcia. Oczywiście jak we wszystkich tego typu miejscach, do dyspozycji jest również sklep z pamiątkami (naprawdę dobrze wyposażony) oraz bar, w którym można coś zjeść i się napić.

Zwykły bilet wstępu obejmuje dodatkowo wycieczkę do centrum Clearwater do Muzeum Winter’s Dolphin Tale Adventure, gdzie można dojechać autobusikiem turystycznym (ok. 10 minut) lub dopłynąć promem (ok. 20 minut). My pojechaliśmy autobusem, a wróciliśmy promem, co Wam również polecamy. :)

Jeśli chcecie odwiedzić całą rodziną akwarium więcej niż raz w roku, bardziej opłaca się zakupienie biletu rodzinnego (tzw. Family Annual Membership). Bilet ten obejmuje również wstęp do innych muzeów na Florydzie. Więcej informacji o takim bilecie znajdziecie na stronie www.seewinter.com/get-involved/become-member

Zachęcam do obejrzenia wykonanych przez nas zdjęć oraz filmu. Koniecznie obejrzyjcie film do końca. :) A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o akwarium, wejdźcie na stronę www.seewinter.com

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

6 komentarze do “Akwarium Morskie w Clearwater

  1. Dzisiaj kolejny raz oglądałam film “Mój przyjaciel delfin” i weszłam na tą stronę sprawdzić, co słychać u Wenter’a. Mam nadzieję,że wszystko dobrze, bo ostatnie informacje widziałam z 2016 r. Chciałabym się wybrać na Florydę i odwiedzić to akwarium.

    1. Czesc Ewa! :) To prawda, u Winter’a byliśmy w 2016 roku i na razie nie zamierzamy wybierać się tam ponownie, może kiedyś… Teraz w wolnych chwilach staramy się odwiedzać inne miejsca. Pozdrawiam!

  2. Witam, dzisiaj właśnie odwiedziliśmy Winter’a i Hope, niesamowite przeżycie w szczególności dla dzieci którym zrobiliśmy niespodziankę. Polecam

  3. Szkoda ze mieszkam w Polsce bo moglbym Wintera czesto odwiedzac, a tak chcialbym chociaz raz z cala moja Rodzina przyjechac dotknac go zobaczyc i wejsc do niego do wody. I chcialbym tez inne zwierzaczki zobaczyc dotknac i wejsc do nich do wody. Wielka szkoda bo to sie nie uda.

  4. Pieknie! Zaluje bardzo ze tam nie bylismy podczas naszego krotkiego pobytu na FL. Ale jednak planujemy tam wrocic i rowniez zobaczyc to magiczne miejsce ktore wycisnelo ze mnie lzy juz przed telewizorem ;-))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *