Piętrowe parkingi dla łódek na Florydzie

Ciekawostki Wszystkie

Florydzki klimat i ukształtowanie terenu sprawiają, że wielu mieszkańców Florydy, oprócz samochodu ma również łódkę. :) Posiadając taką łódkę nie zawsze można ją trzymać przy domu (ze względu na przepisy), dlatego trzeba ją gdzieś ulokować. ;) Do tego właśnie służą mariny z piętrowymi parkingami dla łódek.

Takich parkingów widzieliśmy już sporo. Jednak ostatnio siedząc w restauracji w Key Biscayne koło Miami, mogliśmy dokładnie zaobserwować, jak łódki są zdejmowane z “parkingów” i dostarczane “na wodę”. ;) Dzięki temu mogliśmy dla Was nagrać filmik, do którego obejrzenia zapraszamy.

Łódkę można trzymać zarówno na wodzie, jak i w piętrowym “parkingu”. Jeśli łódka stoi w porcie na wodzie, po prostu w dowolnym momencie można przyjechać i z niej skorzystać. Jeśli natomiast stoi na parkingu, ktoś musi tę łódkę z niego zdjąć i przetransportować do portu. ;) Jeśli jesteście zainteresowani cenami za tego typu usługi, zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.rmimarina.com. Jest to strona tej konkretnej mariny, przy której nakręciliśmy filmik.

Licząc sobie koszty zarówno parkowania (kilkaset $ miesięcznie) jak i koszt łódki, moim zdaniem zakup takiej łódki opłaca się przy częstym z niej korzystaniu. Jeśli ktoś raz na jakiś czas pływa łódką (tak jak my), bardziej opłaca się ją wynająć. Małą łódkę można wynająć w Sarasocie za ok. $150 na 4 godziny, o czym pisaliśmy już kiedyś na kierunekfloryda.com/wynajem-lodki

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *