Panika przed huraganem Irma

Pogoda Wszystkie

U nas panika przed huraganem Irma. Mój mąż podjechał dzisiaj rano na stację benzynową, niestety pustki, a dostawa ma być może dzisiaj, może jutro. :/ Niektórzy się ewakuują, inni zostają i przygotowują się na najgorsze, jeszcze inni twierdzą, że nic złego się nie stanie…

Pusta stacja benzynowa

Panika trwa… w sklepach cały czas brakuje wody, a na stacjach benzynowych paliwa. Dużo ludzi postanowiło się ewakuować. Jedna z moich koleżanek jest już w Kolorado u znajomych, inna chce wyjechać do Georgii, jeszcze inna myśli o Karolinie Południowej.

Drogi prowadzące na autostradę korkują się coraz bardziej, autostrady również. Niektórzy twierdzą, że ewakuacja to też nie najlepsze rozwiązanie, szczególnie na ostatnią chwilę… można utknąć na autostradzie, gdzie nie wszystkie samochody mają dostateczną ilość paliwa w zbiornikach, co może spowodować jeszcze większe korki. W takich sytuacjach często lepiej zostać w domu, niż być uwięzionym w samochodzie…

Tak naprawdę nadal nie wiadomo na 100%, gdzie dokładnie uderzy Irma. Niby modele cały czas się przesuwają bardziej na wschód, może nawet huragan nie zahaczy o Florydę, ale nigdy nic nie wiadomo.

My raczej zostajemy w domu… w razie czego mamy parę miejsc w pobliżu, do których pojedziemy, gdyby nam bezpośrednio coś groziło. Ostatecznie udamy się do okolicznego schronu, który prawdopodobnie będzie zorganizowany w jednej ze szkół.

Mamy więcej niż zwykle wody, jedzenia, baterii itp. :) Cały czas mamy nadzieję, że jednak nas to nie dotknie, a jeśli już, to będzie tylko bardziej padać.

Aktualizacja: w trakcie pisania tego artykułu, zadzwoniła do mnie koleżanka z informacją, że paliwo jest na jednej ze stacji w Sarasocie. Mój mąż pojechał w to miejsce i udało się! Mamy samochód zatankowany do pełna. :) Ale kolejka była spora. :)

Na pewno w sklepach jest jeszcze piwo! :) Właśnie widziałam z okna sąsiada, który niósł do domu trzy ogromne zgrzewki piwa. :) Także nie jest najgorzej…

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

5 komentarze do “Panika przed huraganem Irma

 1. Nie wszystkie drogi sa zablokowane. Na florida turnpike czyli Ii-95 traffic jest bardzo duzy, bo Key West, Miami county i Paml Beach county maja ogloszone mandatory evacuation. Wiele osob nadlozylo drogi jadac “Aligator alley” zeby dosac sie do I-75 na ktorej jest traffic ale mozna nia jechac na polnoc. Benzyna obecnie jest na stacjach wzdloz I-75, poniewaz dojechala dodatkowa do Port of Tampa. Miejsca w hotelach sa dopiero w polnocnej Georgii lub Alabamie. Niestety w ostarnich godzinach Irma zboczyla pare mil na zachod I jest mozliwe,ze pojdzie w Zatoke. Trzeba pamietac,ze Floryda jest dluga I Waska a Irma idzie szeroka fala.

 2. Witam Polonie!
  Nie wiem na jakiej zasadzie działa wasza strona, jak szybko odpisujecie, ale jest bardzo ważna sprawa.
  Moja dziewczyna wraz z siostrą były w Miami na wakacjach i w piątek o godzinie 16:55 miały mieć lot do Polski czyli miały uciec tuż przed huraganem. W czwartek o godzinie 17 powiedziano im że lot odwołany aż do poniedziałku (a jeszcze przed godz. 17 w czw twierdzili, że jeszcze się odbędzie). Zatem sprawa wygląda następująco: są uwięzione na Florydzie, hotelu nie można obecnie nigdzie dostać wolnego, bo ludzie zaczęli migrować, wiele miejsc (w tym lotnisko) jest “ewakuowanych”, czyli po prostu są z nich wyrzucane.
  Ambasada poleciła im uciec na zachód Florydy, ale tam także nie ma wolnego hotelu.
  Obecnie trzymają się z dwiema holenderkami, które też są w podobnej sytuacji. Jedyny plus ich obecnej sytuacji jest taki, że razem z holenderkami udało im się przed chwilą wypożyczyć auto. Pytanie moje jest takie, czy jesteście w stanie jakoś pomóc, zapewnić schronienie lub inną pomoc, cokolwiek.
  Będę bardzo wdzięczny

  1. Hubert, zamieść szybko informację na naszej stronie Facebookowej https://www.facebook.com/KierunekFloryda/ i na grupie https://www.facebook.com/groups/1519388185022330/ Jeśli nie masz Facebooka napisz na https://kierunekfloryda.com/kontakt. Na zachód nie warto teraz jechać, drogi są zakorkowane, brakuje benzyny. Poza tym ostatnie prognozy mówią, że Irma pójdzie jednak bardziej na zachód. Także tak naprawdę do końca nie wiadomo gdzie będzie najgorzej. :( W okolicach Miami też jest sporo Polaków, na pewno znajdzie się ktoś kto pomoże, tylko musi być do Ciebie jakiś kontakt…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *