Nauka jęz. angielskiego na co dzień

Angielski amerykański Wszystkie

Będąc w USA non stop uczymy się jęz. angielskiego: oglądając telewizję, rozmawiając z Amerykanami, pisząc/czytając maile itp. Chcielibyśmy się z Wami podzielić niektórymi słówkami, zdaniami. Część z nich na pewno znacie, a o części może przeczytacie po raz pierwszy na naszym blogu. :)

W dziale “angielski amerykański” już pojawił się pierwszy artykuł o tym, że niektórzy twierdzą, że jęz. polski jest najtrudniejszym językiem na świecie. Dlatego właśnie nam Polakom w miarę łatwo przychodzi przyswajanie języków obcych. Podobno jęz. angielski jest najłatwiejszym językiem na świecie, ale jest w nim też dużo idiomów, z którymi możemy mieć problem.

Kolejnym problemem jest slang, który praktycznie jest spotykany w każdym języku. Slangu trudno nauczyć się w szkole czy ze słownika.

Dlatego też postaramy się przytaczać Wam na naszym blogu zarówno idiomy, całe zdania jak i pojedyncze słówka, które mogą Wam się przydać, jak przyjedziecie do USA, ale też w Polsce gdy np. współpracujecie z Amerykanami. :)

 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *