Dolary

Na jakie zarobki mogę liczyć?

Finanse Wszystkie

Często pytacie nas o zarobki. Opisujecie, czym się zajmujecie i pytacie czy znajdzie się tutaj dla Was praca i na ile możecie liczyć pracując w swoim zawodzie.

O zarobkach na Florydzie pisaliśmy kiedyś na kierunekfloryda.com/na-jakie-zarobki-moge-liczyc, o pracy na Florydzie tutaj kierunekfloryda.com/praca-na-florydzie. Należy pamiętać, że zarobki w różnych miejscach się różnią. W większych miastach zazwyczaj się zarabia lepiej. Chociaż mogą być zawody, w których bardziej będzie się opłacało pracować w mniejszych miastach. To naprawdę zależy od wielu czynników. Dlatego warto poszukać w Internecie ogłoszeń o pracę jaka Was interesuje w konkretnym miejscu i później zarobków w tym zawodzie w tym samym miejscu i zobaczyć sobie na ile możecie liczyć.

Szukając pracy zawsze warto wziąć pod uwagę koszty życia, które też się różnią w różnych miejscach. My o swoich kosztach życia pisaliśmy na kierunekfloryda.com/koszty-zycia-na-florydzie. Zazwyczaj tam gdzie są wyższe zarobki, koszty życia są również wyższe. Różne miasta na Florydzie też się różnią pod tym względem. Przykładowo zazwyczaj tam gdzie wysokie ceny nieruchomości, wyższe koszty życia, zapłaci się więcej za usługi takie jak np. sprzątanie. Tam gdzie niższe ceny nieruchomości za to samo zapłaci się mniej.

Na pewno można powiedzieć jedno, w USA ogólnie zarabia się więcej niż w Polsce. Nie należy jednak porównywać tych kwot przeliczając dolary na złotówki, ale porównując je z kosztami życia, czyli na ile stać przysłowiowego Kowalskiego. Zarobki w USA i w Polsce porównywaliśmy na kierunekfloryda.com/porownanie-zarobkow-w-usa-i-w-polsce, a o sile nabywczej pisaliśmy na kierunekfloryda.com/sila-nabywcza-pracownika-mcdonalda-w-usa-i-w-polsce.

Aktualnie minimalna stawka godzinowa na Florydzie wynosi $8.5, a minimalna stawka godzinowa dla osób, które otrzymują napiwki $5.23. Jeśli chcielibyście pogłębić temat stawek minimalnych, warto odwiedzić stronę www.minimum-wage.org

I pamiętajcie, czytajcie, czytajcie, czytajcie. Znam osoby, które były zaskoczone zarobkami tutaj, zarówno pozytywnie, ale też i negatywnie. Zazwyczaj wiele danych można znaleźć w Internecie. Warto szukać, czytać i pytać. Wtedy jest duża szansa, że wybierzecie dla siebie idealne miejsce, w którym znajdziecie dla siebie dobrze płatną pracę. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *