Praca na Florydzie

Finanse Wszystkie

Dostajemy wiele zapytań odnośnie pracy na Florydzie. Są to zazwyczaj maile od osób, które chcą tutaj zamieszkać, ale boją się, że nie znajdą odpowiedniej dla siebie pracy.

O zarobkach na Florydzie pisaliśmy już wcześniej na kierunekfloryda.com/zarobki-na-florydzie, dlatego jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie są zarobki w poszczególnych zawodach, zapraszamy do odwiedzenia tego linku.

Jeśli natomiast chcielibyście się dowiedzieć jakie są najlepiej płatne zawody na Florydzie, zapraszamy do zapoznania się z rankingiem na stronie www.usawage.com/high-pay/jobs-state-florida.php

Warto wiedzieć, że aktualnie minimalna stawka godzinowa na Florydzie to 8.05$. Jeśli natomiast w pracy otrzymuje się napiwki (np. w restauracjach), minimalna stawka to 5.03$. W tym jednak przypadku pracodawca musi być pewny, że pracownik w sumie wraz z napiwkami zarobi minimum 8.05$ za godzinę.

Niektórzy mnie pytają, czy według mnie poradzą sobie na Florydzie, czy jak przylecą w ciemno to szybko znajdą pracę. Ciężko mi odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko zależy od tego czego się szuka i za jaką stawkę. Jednak jeśli ktoś mówi, że “żadnej pracy się nie boi” i na początek nie będzie wymagający, mówię, że w takim razie powinien szybko coś znaleźć. Nie chcę mówić “tak, na pewno coś znajdziesz”. Są różne osoby i wszystko zależy od wielu czynników, np. podejścia czy znajomości języka angielskiego.

No właśnie… na pewno, żeby znaleźć w miarę dobrze płatną pracę, należy dobrze znać język angielski. To jest podstawa. Dużo osób z Chicago opowiada mi, że jak Polak poleci do Chicago i jest w miarę obrotny, to na pewno sobie poradzi, nawet bez znajomości angielskiego. Tutaj na Florydzie gdzie mieszkamy Polonia jest o wiele mniej liczebna i naprawdę warto znać angielski.

Dostaję również zapytania, czy będąc jeszcze w Polsce można szukać pracy przez Internet. Oczywiście że można. Często jest tak, że cały proces rekrutacyjny trwa dosyć długo, dlatego wysyłać zgłoszenia można zawsze. Najwyżej się nie odezwą, bo stwierdzą, że potrzebują kogoś od zaraz.

Poniżej znajdziecie listę portali, na których możecie szukać pracy:

www.glassdoor.com

www.monster.com

www.indeed.com

www.employflorida.com

www.craigslist.org

Pamiętajcie, że zanim wybierzecie miejsce docelowe swojej emigracji, warto wcześniej zobaczyć jakie ogłoszenia w sprawie pracy dominują w danym miejscu. U nas na przykład jest baaardzo dużo różnych przychodni zdrowotnych, także myślę, że lekarze tutaj spokojnie znajdą pracę. Natomiast mniej jest pracy biurowej, ponieważ zamiast biurowców w centrum miasta stoją apartamentowce i hotele. :)

 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

11 komentarze do “Praca na Florydzie

  1. Sandra, wszystko zależy co chcesz robić. Najlepiej poszukaj sobie ogłoszeń o pracę w Internecie, wtedy rozeznasz się, w jakim miejscu jest najwięcej pracy dla Ciebie. Szczerze powiem, że nie wiem, jak jest tutaj z pracą dla psychologów i nauczycieli, zobacz np. na glasdoor.com ogłoszenia o pracę.

  2. Chcialabym sie przeprowadzic na Floryde z CT ten stan jest jak cmentarz calkowicie dead i czuje sie tu jak zywy trup. Czy ktos moglby mi cos doradzic w kwestii przeprowadzki gdzie jest w miare spokojne miejsce nie za drogo

  3. Pani Karolina napisala: “U nas na przykład jest baaardzo dużo różnych przychodni zdrowotnych, także myślę, że lekarze tutaj spokojnie znajdą pracę.” – niestety lekarz nie znajdzie pracy jako lekarz jesli nie zrobi tu nostryfikacji dyplomu. Jesli zna jezyk moze liczyc jedynie na jakies prace “pomocnicze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *