Little Havana – kawałek Kuby w Miami :)

Ciekawe miejsca Wszystkie

O dzielnicy kubańskiej w Miami słyszeliśmy już nieraz. W końcu udało nam się ją odwiedzić. Koniecznie poczytajcie o naszych wrażeniach. :)

Little Havana to miejsce, w którym można się poczuć jakby się było w innym kraju, a dokładniej na Kubie. :) Nazwy firm, budynków, restauracji, dobiegająca z nich muzyka kubańska, imigranci z Ameryki Środkowej i Południowej spacerujący po ulicach, sklepiki z kubańskimi pamiątkami… wszystko to sprawia, że czuć kubańską atmosferę.

Główną ulicą Little Havana jest SW 8th St, tzw. Calle Ocho. Na powyższym filmiku zobaczycie spacer właśnie tą ulicą. Niestety w trakcie naszego spaceru złapała nas ulewa, przez co musieliśmy jakiś czas przeczekać, a późniejsze nagranie i zdjęcia są już po deszczu i przez to może mniej zachęcające do odwiedzenia tego miejsca. ;) Przez kiepską pogodę również na ulicy było mniej ludzi, dzielnica ta w pewnych momentach wydawała się bardzo opustoszała…

Spacerując w Little Havana na pewno trzeba zobaczyć Domino Park, gdzie mieszkańcy grają w domino, warcaby czy szachy. Warto przystanąć przy Walk of Fame, gdzie w chodniku znajdują się gwiazdy z nazwiskami słynnych latynoskich artystów. Na filmie czy zdjęciach zobaczycie również Cuban Memorial Plaza  (z pomnikami upamiętniającymi m.in. kubańskie wojny o niepodległość), The Tower Theatre, piękne murale, czy sklepiki z pamiątkami.

W trakcie spaceru koniecznie należy się wybrać do jednej z restauracji kubańskich. Nie bądźcie jednak zdziwieni, jak ciężko będzie się w nich dogadać po angielsku. ;) Nam się zdarzyło, że kelner przyniósł za mało jedzenia i jeszcze część pomylił. :) Ale na szczęście z uśmiechem przeprosił i naprawił swój błąd. :)

Ogólnie Little Havana podobała mi się. Zawsze to coś innego, ciekawego. Może spodziewałam się czegoś więcej… dzielnicy bardziej tętniącej życiem… może to przez pogodę nie byłam aż tak zachwycona tym miejscem… nie wiem. Mimo wszystko “Małą Havanę” polecam, szczególnie tym, którzy bardzo chcieliby zobaczyć Kubę, ale nie mieli jeszcze okazji. ;) Chociaż przez chwilę można poczuć się jak na Kubie. :)

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Little Havana – kawałek Kuby w Miami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *