Fidget Spinner – co to takiego?

Ciekawostki Edukacja Wszystkie

Pamiętam jak kiedyś jako dziecko bawiłam się różnymi prostymi zabawkami typu Tiki Tiki czy popularnym bączkiem. Również w dzisiejszych czasach dzieci wybierają do zabawy różne dziwne rzeczy. ;) Jedną z takich rzeczy jest Fidget Spinner.

Fidget Spinner

O Fidget Spinner przeczytałam pierwszy raz w Internecie… że jest szał na to w szkołach, na pewno każdy już o tym słyszał itp. ;) Zapytałam o to mojego syna. Okazało się, że i w jego szkole wynalazek ten jest coraz bardziej popularny. Coraz więcej dzieci przynosi tego “kręciołka” do szkoły i sobie tym kręcą. ;)

Na początku stwierdziłam, że to dziwne, ale jak sobie przypomniałam, czym sama kiedyś się bawiłam, to pomyślałam, że jak ja byłam dzieckiem też były dziwne zabawki. ;)

Oczywiście doszło do tego, że mój syn zamówił sobie w Internecie swój własny Fidget Spinner. Ile było radości, kiedy otworzył przesyłkę. :) W końcu! No i wziął go do szkoły i mógł się poczuć tak samo jak jego koledzy i koleżanki z Middle i Elementary School (podobno u tych z High School fidget spinner już nie jest taki modny). ;)

Zaczęłam szukać więcej informacji o tym niezwykłym wynalazku. Otóż produkt ten został opatentowany w 1997 roku w USA. Patent już wygasł, dlatego wielu producentów zaczęło tworzyć tę zabawkę w wielu różnych kształtach i kolorach. Podobno Fidget Spinner ma też pozytywne właściwości: pomaga dzieciom w skupieniu się oraz rozładowaniu w sytuacjach stresowych. Podobno to idealna zabawka dla dzieci z ADHD.

No cóż… myślę, że moda na Fidget Spinner wkrótce minie, ciekawe kiedy i co będzie kolejne… ;)

Jeśli chcecie zobaczyć jak działa to cudo, zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Fidget Spinner – co to takiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *