Gąsienica Echo Moth

Fauna Wszystkie

Ostatnio jadąc z koleżanką ścieżką rowerową, miałyśmy dodatkową atrakcję: omijanie pełzających po niej gąsienic. Było ich tak dużo i tak szybko się przemieszczały, że momentami musiałyśmy naprawdę się natrudzić, żeby żadnej nie rozjechać…

Dojechałyśmy do parku Oscar Scherer, gdzie po wyczerpującej jeździe odpoczęłyśmy na ławeczce przy jeziorku. :) Również tam wokół nas po ziemi spacerowały widziane wcześniej na ścieżce gąsienice. Było to tak niespotykane zjawisko, że postanowiłam zrobić parę zdjęć i nagrać filmik. Koniecznie obejrzyjcie film do końca, zobaczycie wtedy jak gąsienica zjada płatek kwiatka! ;)

Gdy wróciłam do domu, zaczęłam szukać więcej informacji o tych gąsienicach. Ciekawa byłam, co z nich powstanie. Otóż nazywają się Echo Moth (Seirarctia Echo) i powstaną z nich ćmy. Występują w Ameryce Północnej w stanach: Georgia, Alabama, Missisipi i Floryda. Rozpiętość skrzydeł takiej ćmy wynosi ok. 45 mm.

Na ścieżce rowerowej oprócz spacerujących gąsienic, było również dużo tych rozjechanych. :( Niestety ich liczba i szybkość poruszania się sprawiała, że nie zawsze dało się je ominąć… :(

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *