Zachody słońca na Florydzie

Wszystkie Zachody słońca

Każdy kto był na Florydzie wie, że mamy tutaj przepiękne zachody słońca. Zdarzają się jednak te naprawdę wyjątkowe, tak jak wczorajszy, który przez niektórych został okrzyknięty zachodem słońca roku!

Żeby zobaczyć zachód słońca, niekoniecznie trzeba się wybrać na plażę, chociaż na pewno oglądanie go na plaży ma swój wyjątkowy urok. Kolorowe niebo podczas zachodu słońca można obserwować praktycznie wszędzie. I takie kolorowe niebo widać u nas naprawdę często. Na powyższym zdjęciu zobaczycie wczorajsze niebo podczas zachodu słońca w Sarasocie. Zaznaczamy! Zdjęcie jest bez żadnych filtrów! Zachód słońca był tak piękny, że media społecznościowe zostały zasypane jego zdjęciami. 

Zaczęłam szukać informacji o zachodach słońca na Florydzie i okazuje się, że na kolory wpływa wilgotność oraz rozmieszczenie chmur. Na jesieni i w zimie są piękniejsze zachody słońca, ponieważ niższa wilgotność powietrza w porównaniu z latem powoduje lepsze rozpraszanie się światła przez cząsteczki powietrza. Poza tym w zimie chmury są wyżej i lepiej łapią kolory. Ale to nie znaczy, że w lecie nie ma pięknych zachodów słońca, czego dowodem był ten wczorajszy!

Tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo, jaki będzie zachód słońca. Czasami było tak, że wybraliśmy się na plażę na zachód słońca, a potem okazało się, że nie było w ogóle chmur i przez to nie było tyle kolorów albo było za dużo chmur i słońce było mało widoczne. Dlatego nie zawsze się trafi na ten spektakularny zachód słońca. Jednak jak na niego traficie, na pewno zauważycie przepiękne kolory nieba, nieważne gdzie w tym momencie będziecie. Ważne, żebyście byli na Florydzie no i najlepiej po naszej stronie, zachodniej. Wschodnia strona Florydy, ze względu na ułożenie słynie bardziej ze wschodów niż zachodów słońca.

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *