“Wałkowanie Ameryki” Marek Wałkuski

Książki Przygotowania Wszystkie

Jedną z rzeczy, którą zrobiliśmy w ramach przygotowania do wyjazdu do USA, było przeczytanie książki Marka Wałkuskiego “Wałkowanie Ameryki”. Nie żałujemy. Z książki tej dowiedzieliśmy się o wielu aspektach życia w Stanach Zjednoczonych przedstawionych z perspektywy Polaka, który tam mieszka.

Książka podzielona jest na 13 rozdziałów:

1. Mój nowy dom
2. Dzieci wuja Sama
3. Typowy Amerykanin
4. Amerykański tygiel etniczny
5. Trudne relacje rasowe
6. Raj dla bogów
7. Amerykańska wieża Babel
8. Wolność gwarantowana
9. Sam się obronię
10. Country – dusza Ameryki
11. Za kierownicą
12. Polska w Ameryce
13. Jeszcze nie zginęła

W Polsce przedstawianych jest wiele stereotypów Amerykanów oraz samej Ameryki. Marek Wałkuski w swojej książce obala niektóre z tych stereotypów, pokazuje jak jest naprawdę, swoje przemyślenia opiera na faktach z życia wziętych. Mieszkając ze swoją rodziną w Waszyngtonie przygląda się Ameryce i jej mieszkańcom i opisuje to w książce, bardzo przystępnym językiem, niekiedy z humorem. Opisuje m.in. codzienne życie, szkołę amerykańską, kościoły i ich marketing, korzystanie z broni w Ameryce czy życie na amerykańskiej wsi. Naprawdę polecam tę książkę. Można ją kupić na onepress.pl

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on ““Wałkowanie Ameryki” Marek Wałkuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *