Wysyłka paczek Pocztą Polską z Polski na Florydę

Przygotowania Wszystkie

Przed wyjazdem wysłaliśmy na Florydę 6 paczek. Pytając na poczcie, otrzymaliśmy informację, że paczki będą szły ok. miesiąca. Szły ok 2 miesiące. :) Paczki zaczęliśmy wysyłać w połowie maja, ostatnią wysłaliśmy dzień przed wyjazdem, czyli 24 czerwca. Ostatnia paczka dotarła do nas w piątek 15 sierpnia.

Zaznaczam, że były to przesyłki ekonomiczne. Paczki takie płyną statkami. Koszt takiej paczki (do 20 kg) to 187 zł. Przesyłka lotnicza, która idzie 2 tygodnie kosztuje ok. 2 razy więcej.

Paczki doszły praktycznie w stanie nienaruszonym. Warto obkleić cały karton taśmą do pakowania, żeby się nie porwał. No i nie należy wierzyć poczcie, że paczka będzie szła miesiąc i wysłać paczkę odpowiednio wcześniej. My to zrobiliśmy trochę za poźno. Najważniejsze jednak, że wszystkie dotarły!

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

3 komentarze do “Wysyłka paczek Pocztą Polską z Polski na Florydę

  1. Ja niestety nie mialam takiego szczescia Wyslalam paczke w listopadzie 2016 roku z prezentami i oplatliem poczta lotnicza a paczka dotarla u lutym tego roku Teraz szukam kuriera który dostarczy paczke do swiat

  2. Moje paczki lotnicze lecą na Florydę od 7dni do 2tygodni.W okresie przedswiatecznym idą sporo dluzej,nawet ok miesiac. Pakuje bardzo starannie,najlepiej w male pudelka,a potem male do duzego,do folii i dopiero owijam papierem,tasmą i sznurek.Dlaczego tak? Bo kiedys doszla rozmoczona,pewnie stala gdzies na deszczu,a innym razem ktos zrobil dziurę i dobieral sie do rzeczy.akurat byly pozawijane w mocne torby foliowe i nie udalo sie wyciagnac dziurą.To jest bardzo kosztowna wysylka,czasem przewyzsza koszt paczki! Zalezy co wysylam.Pierwszy kg kosztuje ponad 80 zl i kazdy nastepny ponad 20zl.jesli przekroczysz 5dkg,2,3,8…to juz placisz za nastepny kg.ufffff

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *