Uwaga na jadowite węże!!!

Fauna Wszystkie

Dzisiaj otrzymaliśmy informację od zarządcy naszego osiedla, żeby uważać na jadowite węże! :/ Był już olbrzymi aligator, pantera, rysie, ale jadowitych węży, odkąd tu mieszkamy, jeszcze nie było. :/

Podobno wczoraj jeden z pracowników osiedla zabił ponad metrowego (4 stopy) węża, mokasyna błotnego. Dzisiaj widział na osiedlu jeszcze większego węża tego samego gatunku.

Mokasyn błotny (cottonmouth lub water mocasin) to niestety wąż jadowity. Można go spotkać głównie przy wodzie, a że na naszym osiedlu jest kilka stawów, to dla takiego węża to raj. Szczególnie że stawy te są pełne ryb, a mokasyn żywi się głównie rybami. Może również zaatakować małe ssaki czy ptaki. Dlatego też często ostrzega się przed nimi osoby, które wychodzą na spacer z małymi pieskami.

Ogólnie węże są płochliwe (tak jak wiele innych zwierząt, które żyją wśród nas), jednak nikt chyba nie chciałby wejść w drogę wężowi, szczególnie jadowitemu. :/

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Uwaga na jadowite węże!!!

  1. Bylem u brata na florydzie w Venice,mial w ogrodzie czarnego weza okolo 1 m duzy ,ale mowil ,ze te na szczescie sa nie jadowite ,ale ja balem sie.

  2. Kwiecien do pazdziernika jest uwazany za sezon wezy,jest cieplej i weze sie pokazuja, po prostu nalezy uwazac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *