Spotkanie z wężem

Fauna Wszystkie

Węże na Florydzie można spotkać wszędzie: przy domach, w basenach, na chodnikach. Najczęściej widać je w trawie, dlatego warto być czujnym. My spotkaliśmy węża na wczorajszym spacerze blisko naszego osiedla. Nie było to nasze pierwsze spotkanie z wężem, ale na pewno było najbliższe…

Wąż w trawie

Większość węży, które się spotyka w naszych rejonach, to węże niejadowite. Mówią tutaj na nie potocznie “garden snakes”. Są zazwyczaj czarne.

My pierwszy raz spotkaliśmy węża jak jeździliśmy na rowerach. Był dosłownie przy chodniku i jadąc na rowerze zauważyłam, jak szybko wije się na trawie, uciekając w przeciwnym kierunku. Drugi raz spotkaliśmy węża na spacerze, jednak był dosyć daleko. Widzieliśmy tylko jak z głową w górze “stoi” przy ulicy jakby się zastanawiał, czy przez nią przejść czy nie.

Wczoraj spotkaliśmy węża kolejny raz blisko poprzedniego miejsca, z tą różnicą, że wił się dosłownie przy naszych nogach, na trawie. I znowu tak jakby nas wyczuł i uciekał w przeciwnym kierunku. My szliśmy po chodniku i nagle mój mąż krzyknął “wąż”. Zatrzymaliśmy się i wąż zrobił to samo. I tak staliśmy wszyscy nieruchomo. Ponieważ miałam aparat na szyi, postanowiłam zrobić szybko zdjęcie, po czym spokojnie skierowaliśmy się w stronę naszego osiedla.

Nie wiedzieliśmy czy wąż ten był jadowity czy nie. Był czarny, tak jak wszystkie węże, które widzieliśmy. I jak wszystkie wił się tak jakby przed nami uciekał.

Po powrocie do domu, starałam się, na podstawie zdjęcia, jakie zrobiłam, dopasować zdjęcia z Internetu, żeby sprawdzić, co to był za wąż. Wydaje mi się, że był to wąż “Southern Black Racer”, który na szczęście okazał się wężem niejadowitym.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Spotkanie z wężem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *