Spotkanie z wężem

Fauna Wszystkie

Węże na Florydzie można spotkać wszędzie: przy domach, w basenach, na chodnikach. Najczęściej widać je w trawie, dlatego warto być czujnym. My spotkaliśmy węża na wczorajszym spacerze blisko naszego osiedla. Nie było to nasze pierwsze spotkanie z wężem, ale na pewno było najbliższe…

Wąż w trawie

Większość węży, które się spotyka w naszych rejonach, to węże niejadowite. Mówią tutaj na nie potocznie “garden snakes”. Są zazwyczaj czarne.

My pierwszy raz spotkaliśmy węża jak jeździliśmy na rowerach. Był dosłownie przy chodniku i jadąc na rowerze zauważyłam, jak szybko wije się na trawie, uciekając w przeciwnym kierunku. Drugi raz spotkaliśmy węża na spacerze, jednak był dosyć daleko. Widzieliśmy tylko jak z głową w górze “stoi” przy ulicy jakby się zastanawiał, czy przez nią przejść czy nie.

Wczoraj spotkaliśmy węża kolejny raz blisko poprzedniego miejsca, z tą różnicą, że wił się dosłownie przy naszych nogach, na trawie. I znowu tak jakby nas wyczuł i uciekał w przeciwnym kierunku. My szliśmy po chodniku i nagle mój mąż krzyknął “wąż”. Zatrzymaliśmy się i wąż zrobił to samo. I tak staliśmy wszyscy nieruchomo. Ponieważ miałam aparat na szyi, postanowiłam zrobić szybko zdjęcie, po czym spokojnie skierowaliśmy się w stronę naszego osiedla.

Nie wiedzieliśmy czy wąż ten był jadowity czy nie. Był czarny, tak jak wszystkie węże, które widzieliśmy. I jak wszystkie wił się tak jakby przed nami uciekał.

Po powrocie do domu, starałam się, na podstawie zdjęcia, jakie zrobiłam, dopasować zdjęcia z Internetu, żeby sprawdzić, co to był za wąż. Wydaje mi się, że był to wąż “Southern Black Racer”, który na szczęście okazał się wężem niejadowitym.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od ponad 7 lat w Sarasocie z moim mężem i 16-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Spotkanie z wężem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.