Rowerami po Casey Key

Ciekawe miejsca Wszystkie

Zatoka Meksykańska, piękne domy, roślinność, zwierzęta, plaże… to wszystko znajdziecie na wyspie Casey Key. Warto wybrać się tam na rowerach, bo do zobaczenia jest dużo, a miejsc parkingowych brakuje. :)

Przez wyspę Casey Key prowadzi wąska ulica Casey Key Rd. Po jej dwóch stronach stoją domy, rezydencje, posiadłości, niektóre przeogromne. Ponieważ większość plaż jest prywatnych, nie ma za bardzo gdzie się zatrzymać samochodem. My postanowiliśmy wybrać się na wyspę na rowerach. Dojechaliśmy samochodem do Osprey, gdzie na skrzyżowaniu Tamiami Trail i Blackburn Point Rd na parkingu zostawiliśmy samochód i wsiedliśmy na rowery.

Dojechaliśmy do wyspy i skręciliśmy w prawo. Wiedzieliśmy, że na końcu wyspy, na jej północnym krańcu znajduje się dom Stephena Kinga. Niestety w pewnym momencie stał znak informujący, że dalej jest droga prywatna, dlatego musieliśmy zawrócić. Mimo tego i tak warto pojechać do tej części wyspy, ponieważ na niej znajduje się opisywana wcześniej plaża z ogromną ilością muszelek.

Zawróciliśmy i udaliśmy się na południową część wyspy. Warto dojechać do plaży publicznej w Nokomis (co było naszym punktem docelowym), ponieważ po drodze oprócz niesamowitych domów, możecie podziwiać w wielu miejscach Zatokę Meksykańską i przepiękną roślinność, w tym palmy kokosowe. :)

Wiele domów na wyspie posiada prywatne wejście na plażę z mostkami prowadzącymi z ulicy, ale zamkniętymi dla zwykłego śmiertelnika. :) Niektóre domy stoją daleko od drogi, ogrodzone, jakby właściciele bardzo cenili sobie prywatność. Inne natomiast stoją przy samej ulicy i nie mają ogrodzeń, dzięki czemu można im się lepiej przyjrzeć. :)

Jeśli planujecie taką wycieczkę, pamiętajcie, żeby zaopatrzyć się w wodę i prowiant, ponieważ na wyspie brakuje sklepów. Dopiero w okolicach plaży publicznej w Nokomis można kupić coś do jedzenia.

Nam wycieczka zajęła kilka godzin, ale to przez to, że często się zatrzymywaliśmy, żeby zrobić zdjęcia. :)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu. Film w niektórych momentach był nagrywany w trakcie jazdy na rowerze.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.