Key Deer – zagrożony gatunek jelenia

Fauna Wszystkie

Key deer to zagrożony gatunek jelenia, który żyje tylko na Florida Keys. Mieliśmy okazję go zobaczyć na wolności będąc na Big Pine Key.

Niesamowite, że jelonki te są tak oswojone. Podchodzą normalnie do ludzi i nie są płochliwe tak jak wiele florydzkich zwierząt. Myśleliśmy, że do nas podchodziły tylko dlatego, że trzymaliśmy przy sobie pozostałości jedzenia z restauracji, z której właśnie wyszliśmy, ale potem się dowiedzieliśmy, że nie. One po prostu nie boją się ludzi. :)

Podobno jest to najmniejszy gatunek jelenia żyjącego w Ameryce Północnej. I jest to niestety gatunek zagrożony wyginięciem. Na tę chwilę szacuje się, że jest między 700 a 800 osobników i większość żyje właśnie na Big Pine Key, wysepce na Florida Keys. 

Zerknijcie na poniższy krótki filmik, a jak będziecie mieli kiedyś okazję odwiedzenia baru No Name Pub, o którym kiedyś pisaliśmy, rozejrzyjcie się po okolicy, być może zobaczycie Key Deer, spacerującego tuż obok. ;)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Key Deer – zagrożony gatunek jelenia

  1. Dzień dobry będąc na florydzie miałam okazję nie tylko je zobaczyć ale nawet dotknąć sa mega oswojone. Ale mam pytanie czy właściwa nazwa zoologiczna to mulak?

    1. Dziękuję za komentarz! Niestety, ale nie wiem, jaka jest właściwa nazwa zoologiczna. :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *